DalšíRecepty

Lehká jídla, které lze uvařit na cesty k moři

Lehká jídla, které lze uvařit na cesty k moři

Chystáte se na dovolenou k moři a nevíte si rady, co připravit k svačině? Ať už cestujete autem nebo letadlem, jistě strávíte na cestě více hodin, a určitě nebudete chtít hladovět. Svačina by tedy měla být lehce stravitelná, měla by na dostatečnou dobu zasytit a v neposlední řadě by také měla být skladná. Zapomeňte na smažené řízky a suchý chleba. Přinášíme vám několik tipů, co si zabalit do kabelky či krabičky s sebou.

Pečivo na mnoho způsobů

Obložené pečivo nebo sendvič si můžete sice zakoupit na kterékoli benzínce či v obchodě, ale nejen že nevíte, jak dlouho se v chlaďáku povaluje, ale obvykle není zrovna lehce stravitelný. Není tedy nic snazšího než si před cestou udělat vlastní. Stačí vám k tomu žervé či Lučina, šunka, sýr a pro osvěžení třeba ledový salát a okurka. Chutná svačina hotová za 5 minut.

Těstovinový salát

Kdo by jej neznal. Je snadný na přípravu a dá se jíst i studený. Stačí smíchat uvařené těstoviny, maso (nejlépe kuřecí), zeleninu dle chuti (okurka, rajče, paprika) a místo majolky lze zvolit odlehčenější verzi – bílý jogurt. Pro vylepšení můžete přidat uvařené vejce či balkánský sýr.

Wrap, který neomrzí

V podstatě totožné ingredience lze použít do wrapu s tím rozdílem, že těstoviny nahradíme tortillou. Můžeme buď samostatně zabalit, nebo zabalenou tortillu zapéct například v kontaktním grilu. Opět máme hotovou skvělou svačinu, která je skladná, a navíc také zasytí na delší dobu.

Ovesná kaše

Na cesty se také skvěle hodí ovesná kaše, která není náročná na přípravu. Stačí nasypat ovesné vločky do rendlíčku, zalít dvakrát tak velkým množstvím mléka a chvilku povařit, dokud vločky s mlékem nezhoustnou. Ochutit můžeme například čekankovým sirupem či skořicí. Přidat můžeme i libovolné ovoce. Výborně chutná se skořicí a jablky.