Krása a módaNehty

Tipy na lakování nehtů: 5 rad, které vám ho usnadní

Tipy na lakování nehtů: 5 rad, které vám ho usnadní

Mít upravené a nádherné nehty je základ, někdy však může být lakování nehtů náročné, a proto vám pomocí několika skvělých rad a tipů vaši práci usnadníme!

Aplikujte podkladovou bázi

Před samotným lakováním nehtů vámi vybraným lakem ze všeho nejdříve naneste lak podkladový. Zakoupíte jej v každé drogerii a pořízení zaručeně nebudete litovat, protože má pro vás hned několik benefitů, mezi které se řadí:

  • prodlouží výdrž vašeho konečného laku na nehty
  • prodlužuje odolnost barvy vašeho laku
  • zabrání obarvení nehtové kůžičky při lakování
  • lak k nehtu následně lépe přilne

A jak aplikovat podkladovou bázi? Jednoduše v jedné vrstvě, kterou poté necháte zaschnout a nanesete váš finální lak na nehty.

Lakujte nehty ve více samostatných vrstvách

Vždy uděláte lépe, pokud budete lak na nehty aplikovat ve více vrstvách. Proč? Díky tomu se totiž vyhnete nevzhledným hrudkám a odlupování laku. Nezapomeňte vždy každou jednotlivou vrstvu po vrstvě nechat zaschnout.

Urychlete schnutí laku na nehtu

Jak urychlit schnutí laku na nehty? Zaručeně a rychle pomocí našich tipů!

Prvním z nich je fénování studeným vzduchem a druhým je ponoření rukou (respektive nehtů) do umyvadla nebo lavoru napuštěného ledovou vodou, kde budete nehty držet alespoň po dobu jedné minuty.

Závěrečné lakování

Na závěr lakování vždy přelakujte své nehty jednou vrstvou průhledného laku, který zaručí delší výdrž barvy i struktury nehtů.

Jestliže chcete použít také vyživující lak na nehty, nezapomínejte na to, že musí být vždy aplikován jako první lak a ne až jako poslední! Proč? Jednoduše by se minul svému účinku, protože musí být v bezprostředním kontaktu s nehty.

Barvu laku vždy vybírejte pečlivě

A na závěr pro vás máme pár rad ohledně výběru té správné barvy laku na nehty.

  • Jestliže rádi nosíte pestré barvy oblečení, vyberte si spíše střídmou barvu laku a v případě střídmějších outfitů vybírejte pestrou barvu laku na nehty.
  • Zajímají vás trendy ve světě nehtů? Letos je to neonová a nebo naopak nude barva laku.