Krása a módaPleť

Krém pod make-up: 4 důvody, proč ho používat

Krém pod make-up: 4 důvody, proč ho používat

Naprostým základem každého líčení je dokonale sjednocená pleť. Sjednocené pleti dosáhnete nejen správnou péčí, ale také výběrem kvalitní pleťové kosmetiky. Pokud se líčíte, mělo by pro vás být samozřejmostí používat krém pod make-up. Jak ho správně vybrat? A jak se krém pod make-up nanáší? Všechny důležité informace najdete v následujících řádcích.

Co je krém pod make-up?

Jde o podkladovou bázi, která napomáhá sjednocené pleti. Celkové líčení pak působí mnohem lépe, nejsou vidět nedokonalosti a lze dosáhnout dokonalého výsledku. Krém pod make-up se také někdy nazývá primer pod make-up, vždy jde ale o totéž – pomocníka, na kterého by neměla zapomínat žádná žena, která se líčí.

Výhody použití podkladové báze

Používáte krém pod make-up? Mnoho žen na něho vědomě zapomíná a to je chyba. Přinášíme vám proto důvody, proč byste krém pod make-up rozhodně používat měli:

  • Prodlužuje výdrž make-upu
  • Napomáhá sjednocení pleti
  • Vyhlazuje vrásky, dělá je jemnější
  • Zmatní mastnou pleť

To ale nejsou jediné důvody, proč je důležité krém pod make-up používat. Tato podkladová báze mimo výše zmíněné dokáže projasnit mdlou pleť, některé produkty dokonce neutralizují začervenalou pokožku.

Jak na správný výběr?

Nejlepší krém pod make-up je ten, který dokonale sedne vašemu typu pleti. Vybrat ten pravý nemusí být vždy úplně jednoduché, rozhodně se ale vyplatí věnovat výběru dostatek času a najít pro sebe to nejlepší. Hodně záleží na tom, jaký typ pleti máte.

  • Pro zralou pleť vybírejte podkladovou bázi s vyhlazujícím efektem
  • Pro mastnou pokožku je ideální zmatňující krém
  • Máte-li unavenou pleť, vsaďte na rozjasňující podkladovou bázi
  • Majitelky suché pokožky by měly volit hydratační bázi pod make-up

A co správná aplikace?

Je nutné podotknout, že podkladová báze pod make-up nenahrazuje denní krém. Cílem podkladové báze je optický efekt sjednocené a vyhlazené pokožky. Nejdříve proto začněte tím, že nanesete krém či sérum na obličej. Na namazanou pokožku poté aplikujte bázi pod make-up, počkejte cca dvě minutky, než se báze sákne a poté teprve aplikujte make-up.