Krása a módaMóda

Krátké nohy: Nejlepší tipy pro optické prodloužení postavy v roce 2024

Krátké nohy: Nejlepší tipy pro optické prodloužení postavy v roce 2024

Jste majitelkou krátkých nohou? Nemáte se za co stydět, krátké nohy jsou krásné. Možná jste však někdy zatoužily po dlouhých nohách, protože je přirozené chtít občas opak toho, co už máme. Víte, že pomocí správného oblékání nebo bot můžete své krátké nohy opticky prodloužit? V tomto článku vám poradíme!

Správná délka kalhot je klíčová

Možná už to za ty roky znáte. Prvním důležitým tipem totiž je, abyste nenosili zkrácené kalhoty. Naprosto zapovězené by pro vás proto měly být capri legíny nebo džíny s trendy 3/4 délkou končící nad kotníky.

A proč? Protože krátký střih kalhot bohužel vaše nohy ještě více opticky zkrátí. Správnou volbou pro vás budou kalhoty s plnou délkou až pod kotníky, díky nimž budou vaše nohy působit opticky delší.

Bokovky nebo vyvýšený pas?

Správnou odpovědí je vyvýšený pas, ať už se jedná o džíny, kalhoty nebo kraťasy. Pokud je to tedy možné, volte vždy vysoký pas. Naopak se vyhněte bokovkám. Pouze vyšší pas u spodního oblečení totiž dokáže opticky prodloužit vaše nohy.

Zařaďte do svého botníku podpatky

Jestliže nejsme milovníky vysokých podpatků u bot, ale toužíte po optickém prodloužení vašich nohou i postavy, měli byste svůj postoj ještě jednou zvážit. Nic totiž nedokáže tak perfektně vaše nohy prodloužit jako právě správně zvolená obuv!

Jaké boty tedy nosit?

  • otevřené lodičky s vysokým podpatkem
  • sandálky s platformou

Naopak se vyhněte kotníkovým botám, které vaše nohy opticky zkracují.

A čemu dalšímu se raději vyhnout?

  • trendy kalhotám typu flared, tedy zvonáčům, které vašim krátkým nohám nebudou lichotit
  • širokým kalhotám
  • barevné kombinace oblečení, které spíše na krátké nohy mohou upozornit, zejména pokud je zvolíte na spodní část těla
  • sukně končící pod koleny
  • nikdy nenoste barvu punčoch neladící s barvou bot – naprostým tabu by pro vás měly být kombinace typu tělové punčochy a černé boty