Krása a módaNehty

Krásné gelové nehty: manikúra, kterou vám budou všichni závidět!

Krásné gelové nehty: manikúra, kterou vám budou všichni závidět!

Myslíte si, že pro krásné gelové nehty je nutné chodit do profesionálních salónů? Omyl! S trochou cviku a zručnosti zvládnete i sama doma víc než jen aplikaci obyčejného laku, který se vám za pár dní zase zničí. Namísto klasického gelu sáhněte po jednodušší variantě. Tou je gel lak. Vytvoříte s ním krásné gelové nehty v pohodlí domova už za pár minut.

Na krásné gelové nehty budete potřebovat

  • UV/LED lampu
  • Pilník
  • Nail prep
  • Primer
  • Podkladová báze (base coat)
  • Barevný gel lak
  • Závěrečnou vrstvu (top coat)

Postupujte jako u klasického laku!

Postup při tvorbě gel laku je velmi podobný jako ten, na který jste zvyklí při klasickém lakování. Nehty je potřeba nejprve pečlivě připravit. Kůžičku zatlačit pomerančovým dřívkem, každý nehet pečlivě vytvarovat, a poté jemně zdrsnit jemným pilníkem. Na takto připravené nehty aplikujte nejprve primer, který jejich povrch připraví a následně nail prep, jehož smyslem je zlepšit výdrž gel laku.

Vezměte si k ruce podkladovou bázi, takzvaný base coat, a naneste jej v tenké vrstvě na nehty jedné ruky. Postupujte velmi pečlivě a případné přetahování ihned odstraňte. Velmi dbejte na to, aby vám žádná vrstva gel laku nestékala na hranu nehtů, jelikož byste ji po zapečení museli složitě odstraňovat. V dalším kroku je důležité nechat vrstvu zapéct v lampě. Délka zapékání se liší podle druhu vaší lampy.

S barevnou vrstvou postupujte stejně. Opět pečlivě naneste v tenké vrstvě a nechte zapéct. U některých gel laků je nutné aplikovat dvě či dokonce tři vrstvy, než dosáhnete plné kryvosti. Každou vrstvu samostatně je nutné nechat zapéct v lampě a totéž udělejte i s finálním top coatem. Na závěr výrobce zpravidla doporučuje nechat celou manikúru vytvrdit v lampě po dobu dvou minut.