DalšíNezařazené

Kam jít v Praze: 3 okouzlující a zajímavá místa zcela zdarma

Kam jít v Praze: 3 okouzlující a zajímavá místa zcela zdarma

Karlův most, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí nebo Národní divadlo zná každý. Kam však jít v Praze po několikáté návštěvě? Rozhodli jsme se představit vám v tomto článku 3 nejlepší místa v Praze, která jsou zcela zdarma a přesto mají hodně co nabídnout. Vyberte si jedno z nich nebo rovnou všechny a užívejte si pobyt v našem historickém a úchvatném hlavním městě.

Náplavky

Náplavka je zdrobnělina slova náplava a v Praze najdete hned několik náplavek vltavských nábřeží. Během léta je nejvhodnější doba k návštěvě, protože v okolí náplavek se za příznivého počasí pořádají farmářské trhy nebo společenské události a kulturní akce. Lidé se zde rádi scházejí, popíjejí, klábosí a odpočívají. Nejoblíbenější náplavky v Praze jsou náplavka u Rašínova a Hořejšího nábřeží.

Kampa

Procházka ostrovem Kampa v samém srdci Prahy je jako vystřižená z romantického filmu. Jedná se sice o nepravý ostrov, přesto se zde budete cítit jako v historické pohádce, protože malebné domky, muzea a Vltava dodávají tomuto místu opravdu kouzelnou atmosféru. Procházka Kampou je zcela zdarma, peníze si připravte pouze za předpokladu, že byste chtěli navštívit zdejší Museum Kampa.

Vyšehradský hřbitov

Možná si právě ťukáte na čelo, proč vám doporučujeme navštívit hřbitov. Vyšehradský hřbitov v Praze však není jen tak nějakým hřbitovem! Jedná se o místo odpočinku významných českých osobností a vy tak během tiché procházky můžete obdivovat majestátné hrobky Karla Hynka Máchy, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Karla Čapka nebo třeba Boženy Němcové, zatímco se v pozadí tyčí okouzlující Vyšehrad.

Vyšehradský hřbitov na vás dýchne kouzelnou a tajemnou atmosféru, která nadchne každého návštěvníka. Procházka kolem Vyšehradu samotného je také skvělým místem k vnitřnímu uspořádání svých myšlenek a cílů pro nadcházející rok.