Další

Jarní dekorace z ruliček od toaletního papíru: tyto 2 si zamilujete!

Jarní dekorace z ruliček od toaletního papíru: tyto 2 si zamilujete!

Dnes jsme si pro vás připravili dvě jarní dekorace z ruliček od toaletního papíru. Jsou levné a zvládne je každý. Roličky od toaletního papíru máme k dispozici (téměř) všichni. Průměrná domácnost spotřebuje zhruba jednu roli toaletního papíru denně, a proto si můžeme i za relativně krátký čas nasbírat slušné množství materiálu. Nebojte se do tohoto jarního tvoření zapojit i vaše ratolesti.

Květinové zápichy do truhlíků

Jarně osázené truhlíky nám dělají radost i samy o sobě. Co je ale ještě trochu vyšperkovat? Stačí vám jen pár věcí.

  • 1 rolička od toaletního papíru
  • Vhodné barvy
  • Lepidlo na papír/ tavná pistole
  • Špejle

A postup není o nic složitější. Roličku smáčkněte tak, aby byla placatá. Vzniklý obdélník pak nastříhejte po dlouhé straně na stejně široké kusy. Vznikne vám zhruba deset centimetrových proužků. Ty potom rozevřete, aby vám vznikl ovál se dvěma špičatými konci a nabarvěte je na požadované barvy. Můžete použít například tempery či barvu ve spreji.

Jakmile barva zaschne vezměte si špejli a na jeden její konec přilepte pět „okvětních lístků“ tak, aby vytvořily květ. Na stonek můžeme použít zelenou floristickou pásku, kterou špejli omotáte. Není to však nutné. Vystačíte si i s krepovým papírem nebo barvou.

Jarní věnec

U jarního věnce postupujte zpočátku velmi podobně. Nastříhejte roličky na tenčí proužky (cca 0,5 cm) a slepujte je po pěti k sobě do kytiček. Tyto kytičky následně nabarvěte na vámi zvolené barvy. Nakreslete si na papír kružnici a požadované velikosti. Na ni pak naskládejte (a dobře k sobě – ne k podložce – přilepte) vyrobené kytičky. Ty se mohou různě překrývat. Aby vznikl dostatečně pevný a bohatý věnec, musíte vytvořit minimálně 2 (ideálně 3 vrstvy). Na závěr připevněte provázek pro snazší zavěšení.

  • 3-5 roliček od toaletního papíru
  • Vhodné barvy
  • Lepidlo na papír/ tavná pistole
  • Provázek

A obě jarní dekorace z ruliček od toaletního papíru máte hotové!