KrásaKrása a móda

Jak vypadat dobře na občance: 5 tipů, aby vám to slušelo

Jak vypadat dobře na občance: 5 tipů, aby vám to slušelo

Fotky na občanských průkazech jsou pro většinu z nás noční můrou. Zpravidla tam totiž nevypadáme tak, jak bychom si přáli. Pokud vás čeká focení na novou občanku, určitě vám hlavou proběhla otázka, jak vypadat dobře na občance a předejít tak tomu, že výsledek bude katastrofa.

5 tipů jak vypadat dobře na občance

Zpracovali jsme pro vás pětici tipů, jak vypadat dobře na občance. Osvojte si je a až příště vyrazíte na úřad pro nový průkaz, těchto rad se držte. S jejich pomocí se za výslednou fotografii nebudete stydět.

  • Zapracujte na výrazu
  • Pozor na postoj
  • Správné líčení je základ
  • I na oblečení záleží
  • Mějte dobrou náladu

Tip první: zapracujte na výrazu

Výraz na občance by neměl působit křečovitě, zároveň není ani na místě se tzv. zubit od ucha k uchu. Zkuste si klidně předem nějaký neutrální výraz, při kterém budete mít na rtech lehký úsměv. Nedoporučujeme cenit zuby.

Tip druhý: pozor na postoj

Postoj na fotce je základ, i když jde pouze o fotku na občanku, kde jste vidět jen z malé části. Nicméně i tak se vyplatí vědět, jak vypadat dobře na fotce, což se vám díky správnému postoji může podařit. Ramena držte směrem dolů, bradu lehce vystrčte směrem dopředu.

Tip třetí: správné líčení je základ

Co se líčení týče, zde více nežli kdykoli jindy platí, že nic se nemá přehánět. Pamatujte, že občanku budete mít několik let a rozhodně se tak dlouhou dobu nechcete dívat na přehnané oční stíny nebo křiklavou rtěnku. Líčení proto volte decentní a jemné.

Tip čtvrtý: i na oblečení záleží

Další radou, jak vypadat dobře na fotce, je vybrat si vhodné oblečení. Zejména pak narážíme na vrchní kousek vašeho outfitu. Doporučujeme oblékat jemné tóny.

Tip pátý: mějte dobrou náladu

Možná se vám na žádné focení nechce, nicméně i tak se snažte na úřad dorazit s dobrou náladou. Vaše negativní naladění by se totiž mohlo na fotce projevit. Myslete během focení na něco hezkého.