Krása a módaPleť

Jak vyhladit rozšířené póry: 4 tipy roku 2024

Jak vyhladit rozšířené póry: 4 tipy roku 2024

Rozšířené póry na pleti jsou dané geneticky a také závisí na typu pleti. Pokud tedy trpíte na rozšířené póry pleti, pravděpodobně nedosáhnete dokonale hladké pleti, avšak můžete jejich viditelnost zmírnit nebo je dokonce zmenšit, když se budete řídit následujícími doporučeními.

  • Pravidelné čištění obličeje
  • Pleťový peeling
  • Jílová maska
  • Hydratace a SPF

Pravidelné čištění obličeje

Mytí obličeje vodou je naprostým základem péče o pleť. Pravidelným mytím odstraníte nečistoty z obličeje, které pak budou vypadat menší.

 Obličej umývejte nejméně dvakrát denně, a to ráno a večer. Mytí obličeje je žádoucí také po sportování. Vždy používejte vlažnou vodu a pak naneste čistící gel nebo jiný přípravek určeným přímo na pleť. Nikdy nepoužívejte mýdlo a vždy volte přípravky, které neobsahují alkohol. Obličej vždy sušte čistým ručníkem, a to přikládáním – nikdy obličej ručníkem nedrhněte.

Pleťový peeling

Pokud máte zvětšené a viditelné póry, neměli byste zapomínat na pravidelný peeling pleti. Při tomto procesu jsou odstraňovány odumřelé kožní buňky, špína a mastnota, které se v pórech usazují a vypadají pak větší.

Můžete sáhnout po volně prodejných peelinzích, avšak vždy by měli obsahovat kyselinu salicylovou, glukonolaktol nebo kyselinu laktobionovou, a to maximálně v obsahu do 10 %. Peeling používajte maximálně 2krát týdně, abyste pokožku zbytečně nevysušovali.

Jílová maska

Mezi známé účinky jílu patří pohlcování kožního mazu. Naneste jednou až dvakrát týdně masku z jílu. Vždy ale dbejte na to, abyste tuto péči o pleť prováděli v jiný den než v den peelingu.

Hydratace a SPF

K čištění pleti patří také dostatečná hydratace. Používejte krémy na gelové nebo vodové bázi, nikdy ne na bázi oleje nebo alkoholu. Tímto zabráníte mazu, aby se dostával do pórů, protože se vytvoří bariéra mezi nečistotami a póry.

Vysušená pokožka obecně zvětšuje póry, proto je nutné pleť hydratovat a při pobytu na slunci používat krémy nejméně s ochranným faktorem SPF 30.