Krása a módaNehty

Jak správně lakovat nehty: 5 pomocníků, bez kterých se neobejdete!

Jak správně lakovat nehty: 5 pomocníků, bez kterých se neobejdete!

Možná se domníváte, že na lakování nehtů není nic záhadného a tajemného, co bychom mohli zkazit. Opak je ale pravdou. Existují totiž postupy, které nám zajistí o mnoho delší výdrž i v případě naprosto obyčejného laku na nehty. Pojďte s námi dnes zjistit, jak správně lakovat nehty, aby vám radost z nové manikúry dlouho vydržela.

Doplňte svou manikúrní sbírku

Dodržováním několika základních pravidel si velmi usnadníte život. Počítejte však s tím, že zkrátka nevystačíte jen s jednou lahvičkou. Budete potřebovat o trošku víc vybavení. Nic z toho vás ale rozhodně nezruinuje. Ve většině případů se jedná o položky ve výši desítek korun. Co tedy potřebujte?

ProduktNáš TIP!Cena (dm)
Kvalitní pilník s více hrubostmipilník na nehty 4in1 Profi File od značky essence39,90,-
Pomerančová dřívka na kůžičkudřívka na nehtovou kůžičku od značky ebelin59,90,-
Kvalitní základ tzv. base coatpodkladový lak na nehty colour grip BASE COAT od značky essence49,90,-
Barevný lak dle vaší volbygelový lak na nehty od značky essence49,90,-
Kvalitní top coatkrycí lak na nehty EXTREME od značky essence69,90,-

Jak správně lakovat nehty

V první řadě musíte připravit samotný nehet. Vyměňte kleštičky za pilník a nehty upravte do požadovaného tvaru s ním. Je to velmi důležité, protože v opačném případě dochází k jejich lámání. Pomerančovým dřívkem upravte nehtovou kůžičku a můžete začít s lakováním. Ještě předtím se někomu osvědčilo povrch nehty odmastit pomocí alkoholu. Stačí vám obyčejná Alpa nanesená na vatový tamponek.

V dalším kroku naneste vždy base coat a nechte pečlivě zaschnout. Nyní můžete přejít k barevné vrstvě. Dobrý lak není příliš řídký a mívá štěteček silný cca 3 mm. Tím nanesete barvu na celý nehet jen jedním nebo dvěma tahy. Pro perfektní výsledek naneste barevné vrstvy dvě. Nikdy nepokračujte dál, dokud předchozí vrstva není dostatečně suchá!

Na závěr naneste finální vrstvu. Top coat EXTREME od značky essence je velmi účinný a skutečně dokáže podstatně prodloužit výdrž vaší nové manikúry. Pokud jej ale budete používat jen čas od času, pak zhoustne a stane se nepoužitelným. Je tedy potřeba jej včas spotřebovat.