KrásaKrása a móda

Jak se v 50 letech cítit a vypadat na 30: je to jednodušší, než si myslíte!

Jak se v 50 letech cítit a vypadat na 30: je to jednodušší, než si myslíte!

Vypadat a cítit se dobře ve svých 50-ti letech je jednoznačně možné, i když to vyžaduje trochu práce a péče o sebe. Vybrali jsme pro vás několik nejlepších tipů, jak můžete i vy docílit o dvacet let mladšího vzhledu. Zkusíte je také?

Zdravá strava a cvičení

Ačkoliv si to často nechceme přiznat, pravidelná fyzická aktivita a vyvážená strava jsou naprosto klíčovými faktory a zároveň nutností pro udržení vitality i mladistvého vzhledu. Přidejte proto do svého každodenního jídelníčku dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných potravin a kvalitních bílkovin. Pravidelně cvičte nebo alespoň choďte na dlouhé procházky.

Hydratační péče o pleť

Udržujte svou pleť hydratovanou a chráněnou před slunečním zářením, které často máme ve zvyku podceňovat. Používejte proto kvalitní dermokosmetické krémy s UV faktorem a další ochranné prostředky proti slunci, abyste zabránili předčasnému stárnutí, vysušování pleti a zbytečným vráskám.

Dostatek spánku a odpočinku

Můžete si koupit drahé pleťové krémy a denně cvičit, avšak pokud vám bude chybět spánek a odpočinek, mladší přesto vypadat nebudete – nedostatek spánku totiž může způsobovat předčasné stárnutí. Snažte se proto dodržovat pravidelný spánkový režim a dopřejte si dostatečný odpočinek po náročném dni v práci.

Pozitivní mindset

Pokud si v mysli nastavíte, že vypadá na třicet, budete pravděpodobně také opravdu pro své okolí vypadat na třicet. Mít pozitivní postoj k životu a najít radost i smysl v každodenních aktivitách může mít opravdu velký vliv na to, jak se cítíte a jak vypadáte, a proto nasaďte úsměv a pozitivní mindset.

Omezte stres

Pokud se pozitivně naladíte, neměl by mít ve vašem životě dlouhodobý stres žádnou šanci. Najděte také vhodné způsoby, jak snižovat akutní stres a naučte se relaxovat relaxovat, a to například pomocí meditace, jógy nebo jiných relaxačních technik.