Krása a módaMóda

Jak nosit dlouhou košili: 3 skvělé outfity s dlouhou bílou košilí

Jak nosit dlouhou košili: 3 skvělé outfity s dlouhou bílou košilí

Je jedno, jestli vytáhnete košili ze skříně partnerovi nebo si jednu koupíte přímo pro sebe, uvidíte, že vám bude slušet. Košile je naprosto základní kousek šatníku, který ačkoli patřil původně výhradně mužům, dnes náleží stejnou měrou i ženám. Ženy v košilích působí velmi elegantně a profesionálně, zároveň však i velmi žensky. Přinášíme vám tři nápady, jak nosit dlouhou košili.

Náhrada za šaty

Zvlášť pro ženy menšího vzrůstu je tento styling naprosto perfektní. Dojdete do skříně svého milého, ukořistíte si vhodnou košili a pokud ji obléknete spolu s neprůhlednými punčochami a páskem, máte krásné oversize košilové šaty. Jste-li vyšší, pravděpodobně vám tento postup fungovat nebude. Je třeba si zakoupit dlouhou košili přímo k tomuto účelu.

Naštěstí dnes najdete v nabídce mnoha obchodů dlouhé košile i různé košilové šaty. Například se podívejte na Bílou dlouhou košili Noma od značky Pieces. Je ze 100% organické bavlny a má naprosto perfektní střih. Je v délce zhruba do poloviny stehen a jen velmi jemně vypasovaná. Proto se skvěle hodí do mnoha různých outfitů.  

Ke kalhotám

Benefit dlouhé košile je logicky to, že je dlouhé. Je proto nesmysl ji zakasávat. Dlouhá košile prostě patří ven. To však neznamená, že ji musíte nosit pouze jako šaty. Nebojte se použít dlouhou košili jako tu klasickou. Oblečte si jednobarevné legíny či džíny k nim obujte vhodné boty a navrch oblečte dlouhou košili. Tu můžete nechat volně, nebo svou postavu lehce definovat vašim oblíbeným páskem.

Jako přehoz

Dlouhá košile, která lze po celé své délce rozepnout, se výborně hodí jako univerzální přehoz. Můžete pod ní obléct džíny a tričko a košili použít jako lehkou „bundičku“. Jelikož košile bývají bavlněné, můžete je snadno použít i jako přehoz přes plavky. Lehká košile snadno uschne, i když ji obléknete na mokré tělo a nemusíte si balit na dovolenou speciální pareo.

A jaký je váš oblíbený způsob, jak nosit dlouhou košili?