KrásaKrása a móda

Jak nanášet tvářenku: děláte to v roce 2024 správně?

Jak nanášet tvářenku: děláte to v roce 2024 správně?

Tvářenka by měla být nedílnou součástí líčení. Je to skvělý pomocník, který vykouzlí zdravý nádech na lících, projasní a dodá líčení celistvost. Na trhu existují různé typy a textury tvářenek. Zvolit můžete tekuté, pudrové nebo krémové. Pro každou texturu platí jiná pravidla nanášení. My vám prozradíme 2 nejlepší způsoby, jak nanášet tvářenku pudrovu a krémovou. 

Pudrová tvářenka

S pudrovými tvářenkami se setkáte v drogeriích a parfumeriích nejčastěji. Vhodné jsou pro normální a suchou pleť. Pro aplikaci pudrové tvářenky je nejlepší kvalitní plochý štětec s přírodními nebo umělými štětinami.
Jak nanášet tvářenku:

  1. Pudrovou tvářenku nanášejte na nalíčený a zapudrovaný obličej. Tvářenka lépe přilne na obličej a vyhnete se tak vzniku nechtěných flíčků. 
  2. Štětec lehce otřete o produkt, oklepejte o hřbet ruky, aby nebylo na štětci zbytečně velké množství produktu. 
  3.  Lehce se usmějte a tvářenku nanášejte od lícních kostí směrem ke spánkům do ztracena jemnými a krátkými tahy. 
  4. Pokud se vám zdá barva příliš intenzivní, můžete ji zjemnit štětcem, který používáte na pudr. 

Krémová tvářenka

Krémové tvářenky se stávají více a více oblíbeným produktem pro svoji výdrž. Tento typ tvářenky je vhodný i pro mastnou pleť. Nejlépe se nanáší prsty nebo houbičkou. Krémovou tvářenku můžete použít i jako stíny na oči. 

Jak nanášet tvářenku:

  1. Krémovou tvářenku je potřeba nanést na nalíčený obličej před aplikací pudru.
  2. Produkt naneste v malém množství na líčka směrem ke spánkům. Pokud se vám bude zdát barva slabá, můžete tvářenku navrstvit. 
  3. Houbičkou nebo prsty začněte tvářenku jemně vklepávat do ztracena. Důležité je nezačít ihned roztírat, ale postupně zapracovat do pleti.
  4. Jakmile dokončíte vklepávání, je dobré zafixovat krémovou tvářenku lehkou vrstvou pudru nebo fixačním sprejem.