KrásaKrása a móda

Jak na dlouhé řasy: 5 tipů, jak mít v roce 2024 dlouhé řasy

Jak na dlouhé řasy: 5 tipů, jak mít v roce 2024 dlouhé řasy

Každá žena na světě už od malička a touží po krásných a dlouhých řasách jako mají panenky. My máme několik tipů, jak takových krásných a neodolatelně dlouhých řas docílit. Hned na úvod vám ale prozradíme, že umělé řasy to nejsou.

  • Olej
  • Aloe vera
  • Speciální sérum na podporu růstu řas
  • Doplňky stravy
  • Řasenky podporující růst řas

Olej

Na podporu růstu řas je používán ricinový olej – ten je běžně dostupný v lékárně. Použít můžete ale také jiný přírodní oleje jako jsou kokosový nebo olivový olej. Kromě toho, že jakýkoliv použitý olej řasy vyživuje a podporuje jejich růst, zároveň řasy ztmavuje, takže vypadají hustší.

Aloe vera

Hydratace řas je základem pro jejich délku. Pokud vaše řasy nebudou dostatečně hydratované, nikdy nebudou dlouhé. Zkuste na řasy kartáčkem na řasy nanášet 100 % gel z aloe vera, který podporuje tvorbu kolagenu. Hydratované řasy se také nebudou tak moc lámat.

Speciální sérum na podporu růstu řas

Pokud si nepotrpíte na přírodní produkty, můžete sáhnout po speciálních sérech na podporu růstu řas. Ačkoliv jsou tyto séra většinou velmi drahé, jejich účinky jsou ohromující. Séra totiž obsahují živiny, které prodlužují životnost jednotlivých řas a podporují jejich růst do délky. Pomáhají také stimulovat růst nových řas. Většinou se nanáší přímo na linii řas, tedy do míst, odkud řasy vyrůstají.

Doplňky stravy

Stejně jako biotin a kolagen podporují růst vlasů, podporují také růst řas a další chloupků. Biotin je levnější variantou, a mimo jiných živin bývá také obsažen v kolagenu.

Řasenky podporující růst řas

Pokud holdujete líčení řas, můžete sáhnout také po řasence, která obsahuje speciální živiny, které růst podporují. Na trhu je takových hned několik a často obsahují látky, které se přidávají právě do speciálních sér na řasy.