KrásaKrása a móda

Jak mít větší rty: 4 produkty, které vám je zvětší

Jak mít větší rty: 4 produkty, které vám je zvětší

Větších rtů můžete dosáhnout i bez dopichování kyseliny hyaluronové, která může mít za následek „kačeří rty“, pokud to přeženete. Pokud jste zastáncem přírodního zvětšení rtů bez zásahu kosmetologa nebo chirurga, pak jistě oceníte tipy, které vám přinášíme. Určitě vás překvapí, jak je to jednoduché.

  • Peeling
  • Hydratační maska
  • Make-up
  • Hydratujte zvenku i zevnitř

Peeling

Rty, které jsou plné šupinek nikdy nebudou vypadat dobře a už vůbec nebudou mít plný vzhled. Používejte peeling na rty pro odstranění odumřelých kožních buněk nejméně jednou týdně. Můžete sáhnout po speciálních přípravcích z drogerie nebo si můžete jednoduše peeling vyrobit doma.

Na domácí masku smíchejte lžíci medu, kokosového oleje se lžičkou hnědého cukru a krouživými pohyby masírujte rty po dobu 2-3 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Hydratační maska

Po peelingů rtů můžete nanést na rty hydratační masku, která rty hloubkové vyživí. Základem velkých rtů je totiž jejich hydratace. Opět můžete sáhnout po speciálních produktech v drogerii nebo na noc jednoduše na rty naneste vrstvu kokosového oleje.

Make-up

Vyživené a hydratované rty můžete opticky ještě více zvětšit správným líčením. Před nanesením rtěnky rty obtáhněte konturovací tužkou, a to těsně nad linií vašich přirozených rtů – nechcete vypadat jako klaun. Poté rty lehce vybarvěte po okrajích konturovací tužkou, naneste rtěnku případně lesk na rty, který rty ještě více opticky zvětší.

Pokud používáte rtěnky pravidelně, sáhnete raději po středně tmavých odstínech, neboť tmavé odstíny vaše rty zmenšují.

Hydratujte zvenku i zevnitř

Jak bylo zmíněno už výše, základem velkých rtů je jejich hydratace. Kromě toho, že rty byste měla v průběhu dne pravidelně hydratovat, měla byste je hydratovat také dostatečným pitným režimem. Pokud nebudete pít dostatek čisté vody v průběhu dne, nepomůže vám ani žádný produkt na hydrataci rtů.