Krása a módaMóda

Džíny s vysokým pasem pro plnoštíhlé: skvělá volba nebo trend minulosti?

Džíny s vysokým pasem pro plnoštíhlé: skvělá volba nebo trend minulosti?

Džíny s vysokým pasem byly trendy už za doby našich maminek a po relativně krátké epizodě bokových kalhot na přelomu tisíciletí se dostaly zpět do velké obliby. A té se těší stále. Čas od času se sice v hitech na následující sezonu objeví i kalhoty končící na bocích. Ty však zpravidla velkou díru do světa neudělají. Proč?

Lichotivý kousek

Džíny s vysokým pasem pro plnoštíhlé jsou totiž v porovnání s jinými střihy daleko slušivější. Při výběru správné velikosti se nemusíte obávat nevzhledných faldíků a přetékajícího “materiálu” přes horní lem kalhot. A to se určitě vyplatí. I v plus size velikostech vám pomohou vytvořit skutečně krásnou siluetu. Hodí se ale pro každého?

Jsou vhodné pro každou plus size figuru?

Jednoduchá odpověď by jistě zněla ne. Kalhoty s vysokým pasem jsou kvůli jejich střihu vhodné zejména pro ženy s výraznými boky, klidně i pro ty s objemnějším pozadím, avšak podmínkou je rovněž dobře viditelný pas. Hlavní výhodou kalhot s vysokým pasem je, že dokážou podtrhnout postavu ve tvaru přesýpacích hodin.

Nicméně je třeba si uvědomit, že podtrhnout neznamená vykouzlit ji tam, kde normálně není. Pokud je nejširší místo vaší postavy pas, pak vám tento střih pravděpodobně nebude příliš slušet. Navíc musíte počítat s tím, že vás úzký pas zbytečně “přeřízne”, kvůli čemuž se v takovém střihu nebudete cítit komfortně a pohodlně.

Kde sehnat hezké plus size kousky?

Ne každá značka nabízí dostatečně širokou škálu velikostí, aby si v její nabídce mohl vybrat i ten, kdo nemá právě konfekční velikost. Jistě se vám vyplatí zaměřit vaši pozornost k nabídce značky ONLY CARMACOMA, u níž najdete džíny s vysokým pasem pro plnoštíhlé do tisícovky i ve velikosti 54. Podobné možnosti najdete i u Trendyol Curve. Plus size řadu mají i klasičtí výrobci džínů jako je Calvin Klein nebo Levi’​s.