KrásaKrása a móda

Domácí maska na rty: 3 recepty na péči o rty

Domácí maska na rty: 3 recepty na péči o rty

Aby byly rty stálé krásné, je potřeba o ně pečovat stejně jako o jiné části obličeje. Rty neustále trpí neustálým okusování, nošením rtěnek a neblahý vliv na jejich vzhled má také počasí, ať už je zima nebo teplo. Dopřejte rtům péči pomocí domácích masek na rty.

  • Hnědý cukr + med + levandulový olej
  • Včelí vosk + bambucké máslo + kokosový olej
  • Med + kokosový olej

Hnědý cukr + med + levandulový olej jako peeling

Na suché rty plné šupinek vytvořte masku na odstranění odumřelé kůžičky, která zároveň vaše rty hydratuje a zklidní. Smíchejte 1 lžíci hnědého cukru, 1 lžíci medu a 5 kapek levandulového oleje. Směs naneste na rty a 2-3 minuty krouživými pohyby pomalu vmasírujte do rtů. Poté masku smyjte teplou vodou a rty hydratuje navíc vyživujícím balzámem na rty.

Včelí vosk + bambucké máslo + kokosový olej pro hydrataci

Pro maximální hydrataci rtů potřebujete 1 lžičku 100 % včelího vosku, 1 lžičku bambuckého másla a 1 lžičku kokosového oleje.

Tato maska je o něco těžší na přípravu, ale pokud ji rtům dopřejete, jistě se vám odvděčí super plným vzhledem.

Nejdříve si připravte vodní lázeň. Do kovové misky nebo hrnce vložte všechny ingredience a nechte je rozpustit. Míchejte, dokud nebudou všechny ingredience perfektně propojené. Směs nalejte do uzavíratelné nádoby a vložte na půl hodiny do lednice. Masku aplikujte na noc každý den.

Med + kokosový olej – rychlá péče

Pokud nemáte příliš prostoru na přípravu masky pro hydrataci, jednoduše smíchejte kokosový olej s medem v poměru jedna ku jedné. Obě tyto suroviny mají skvělé účinky právě pro hydrataci rtů. Nanášejte na rty na noc a ráno smyjte. Pro maximální účinky aplikujte tuto masku každý den, obzvláště pokud jste milovnicí rtěnek.