KrásaKrása a móda

Dokonalé obočí: jak na něj a 3 tipy na produkty, které vám pomohou

Dokonalé obočí: jak na něj a 3 tipy na produkty, které vám pomohou

Dokonalé obočí je pro každého jiné. To, co považujeme za dokonalé obočí se nemění jenom člověk od člověka, ale i v průběhu času. Ve dvacátých letech bylo za dokonalé pokládáno nepřirozeně vykreslené tenké obočí, které vůbec nekopírovalo jeho přirozený tvar, a tento trend se ještě vyhrotil v letech třicátých.

Později se dokonalé obočí stávalo silnější a přirozenější až se v polovině minulého století trendy opět přehouply na druhou stranu. Některé dějinné epochy byly ve znamená neupraveného obočí, jiné vyznávaly přirozené ale upravené obočí a další zase silně vytrhané nebo naopak výrazně upravené. Jak je to dnes? Jaké obočí je v roce 2024 považováno za dokonalé?

Dokonalé obočí pro rok 2024

Dnešní trendy nejsou nijak striktní a přejí mnoha různým způsobům úpravy. Na obočí je kladen poměrně silný důraz, nicméně to, jestli bude vaše obočí tenké, silné nebo cokoli mezi tím je jen na vás. Hlavní je, aby obočí respektovalo přirozený tvar a nevypadalo uměle. V podstatě není nic takzvaně out. Vrací se však trend devadesátkového silně vytrhaného obočí, které bylo poslední dvě dekády považováno za nemódní.

Produkty na úpravu obočí

Pokud se chcete do úpravy obočí pustit nebo péči o něj zkvalitnit, pořiďte si kvalitní pinzetu, která vám ušetří čas i nervy. Produktů, jimiž si můžete k dokonalému obočí dopomoct, je mnoho. Každému vyhovuje jiný. Někteří preferují tužky, a pro ty je skvělou volbou The Brow Multi-Tasker od značky Estée Lauder.

Jiní mají naopak rádi kombinaci stínu na obočí a fixačního gelu. Ti jistě ocení kvalitní a pigmentované stíny s dlouhou výdrží jako set na obočí 020 Ash Brown od značky Catrice. Pochopitelně ale není nutné kupovat speciálně stíny na obočí, pokud máte vhodnou barvu v paletce na oči. Fixační gel vyzkoušejte zabarvený gel Make Me Brow od značky Essence, který obsahuje jemné štětinky, které doplní i méně husté obočí.