Krása a módaMóda

Dámské džíny pro plnoštíhlé: Top 2 lichotivé a pohodlné střihy

Dámské džíny pro plnoštíhlé: Top 2 lichotivé a pohodlné střihy

Trendy se mění rychlostí blesku a v obchodech vidíme stále častěji novější a ještě novější střihy džínů. Jeden by se v tom množství ztratil! Jak tedy v desítkách různých barev, typů a střihů dámských džínových kalhot vybrat ty nejlepší a nejvhodnější pro plnoštíhlou postavu? Poradíme vám.

Jaké džíny hledá plnoštíhlá dáma?

Každá žena s pár kilogramy navíc hledá především pohodlí a džíny lichotící tvaru postavy. Zároveň však také platí fakt, že každá postava je jedinečná a to, co lichotí jedné ženě, nemusí lichotit druhé.

V případě plnoštíhlé postavy proto příliš nespoléhejte na fotografie modelek v e-shopech (byť jsou to ženy tzv. plus size), nýbrž se snažte vždy vybírat pečlivě vyzkoušením džínů v kamenných prodejnách. Proč? Můžete mít objemnější zadeček a zároveň užší stehna nebo naopak, a proto by vám střih džínů nemusel sedět tak dobře jako ženě na fotografiích.

Džíny s vysokým pasem

Nejčastěji si plnoštíhlá žena v obchodě vybere džíny s vysokým pasem a dělá dobře, protože právě vyšší pas džínů dokáže vytvarovat a podpořit břicho i boky, které zároveň také stáhne.

Střih džínů s vyšším pasem také opticky prodlouží siluetu, a proto jsou velmi vhodné pro ne příliš vysoké ženy.

Volte vždy tmavé barvy džínů a vyvarujte se křiklavých a světlých vzorů, které by na vaši plnoštíhlou postavu zbytečně upozornily.

Džíny s rozšířenými nohavicemi

…nebo také flared či do zvonu jsou ideální volbou pro plnoštíhlé dámy, které mají široká stehna. Proč? Právě džíny s rozšířenými nohavicemi totiž dokážou stehna opticky zúžit a zároveň také vyvážit proporce těla.

Díky rozšířeným nohavicím se budete cítit pohodlně a komfortně, protože vám nebudou překážet v pohybu a nebudou nepříjemně tlačit, což oceníte především v teplém počasí.

Pro plnoštíhlé dámy jsou velmi vhodné také flared černé legíny.