Další

Co prodávají Vietnamci levněji než české obchody: TOP 5 věcí

Co prodávají Vietnamci levněji než české obchody: TOP 5 věcí

U Vietnamců můžete často najít některé produkty levněji než v českých obchodech. Ve vietnamské prodejně můžete najít levněji také vietnamské produkty, které jinde tak snadno nenajdete. Přinášíme vám seznam toho, co prodávají Vietnamci levněji než české obchody.

1. Oblečení a textil

U Vietnamců můžete najít nepřeberné množství oblečení, jako jsou trička, kalhoty, džíny, mikiny, šaty a další. Můžete tam ale najít také obuv nebo textil, jako jsou ubrusy, utěrky nebo například ručníky. Jak je ale možné, že se vietnamským obchodníkům daří prodávat za tak nízké ceny? Jednoduše proto, že Vietnamci často některé zboží dováží přímo z Vietnamu, kde jsou náklady na výrobu produktů nižší. Nakupují zboží také v Česku, a to ve velkých baleních, která jsou v akci a následně zboží prodávají za vyšší cenu, než za kterou jej nakoupili.

Asijské ženy nakupující oblečení.

2. Vietnamská káva a čaje

Vietnamské obchody jsou populární pro svou nabídku vietnamských káv a čajů, které v českých obchodech najdete zřídka. U Vietnamců nakoupíte toto zboží za výhodnější ceny než u českých obchodníků. 

3. Vietnamské dekorace

Chystáte tematickou party? Pak se vydejte do vietnamského obchodu pro vějíře, lampiony, kadidla, tradiční keramiku nebo hůlky. Tyto produkty v českých obchodech seženete těžko, a pokud vůbec, jsou nabízeny za vyšší cenu. V takovém případě také nemáte jistotu, zda výrobek pochází skutečně z Vietnamu. 

4. Dochucovadla a omáčky

V případě, že se chystáte vařit asijský pokrm, je na čase navštívit vietnamský obchod, ve kterém najdete množství zajímavého vietnamského koření, omáček a marinád, které v běžných obchodech nenajdete. A pokud ano, často je tam můžete zakoupit za vyšší cenu. 

5. Přílohy

V případě, že máte chuť na rýži nebo asijské nudle, určitě neváhejte a vydejte se k Vietnamcům. Můžete u nich vybírat z nejrůznějších druhů potravin, které v běžném českém obchodě tak často neseženete. Výhodou je, že tyto potraviny většinou u Vietnamců koupíte i o několik desítek korun levněji.

Lžíce s rozsypanou rýží.

Zjistila jste, co prodávají Vietnamci levněji než české obchody a pro co se vyplatí k nim vyrazit. Chcete-li připravit pravé asijské jídlo, pochutnat si na vietnamském čaji nebo ušetřit za oblečení a obuv, určitě se zajděte do vietnamského obchodu podívat.