DalšíKrása

Co je podle mužů na ženách sexy? Výsledky vás překvapí

Co je podle mužů na ženách sexy? Výsledky vás překvapí

Ideál krásy se v průběhu let neustále mění, přesto tu jsou ale znaky, které muže na ženách nikdy nepřestávaly fascinovat. Od plných rudých rtů po plné dekolty. Co dalšího muži na ženách milují?

Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Valná část žen si často myslí, že se mužům líbí hubené ženy, ale ve skutečnosti tomu tak není. Dlouho se totiž mělo za to, že velké boky souvisejí se schopností ženy otěhotnět, ačkoli pro to neexistuje mnoho vědeckých důkazů.

Navíc útlý pas a široké boky signalizují nejen mládí, ale již zmiňovanou plodnost. Pokud tedy máte větší boky, rozhodně je nezakrývejte!

Fyzická symetrie

Již ve starověkém Egyptě byla fyzická symetrie hlavním znakem dokonalé krásy. Snad za to mohou její asociace se silnou a zdravou krevní linií. Pokud se ale bojíte, že vaše tvář není příliš symetrická, nebojte, na internetu existuje spousta návodů na líčení, které asymetrické rysy vyrovnají.

Kromě toho nikdo nemá dokonale symetrický obličej.

Zdravé a dlouhé vlasy

Dlouhé až středně dlouhé vlasy jsou muži vnímány nejen jako atraktivnější, ale jsou známkou zdraví a dlouhověkosti. Naproti tomu krátké účesy mají tendenci působit mužněji a v pevně sepnutých vlasech žena naopak působí spíše přísně.

Proto zapomeňte na složité účesy, ale nechte své vlasy rozpuštěné.

Svůdnost očí

Není žádným tajemstvím, že oči jsou oknem do duše. Krom tvaru oka hraje velkou roli i jeho barva. Mužům se nejvíce líbí šedoočky či modroočky.

A nezapomínejme ani na řasy. Muži milují tmavé řasy posazené dále od sebe. Za ne příliš atraktivní považují zbytečně objemné nalepovací řasy, které oko nejen opticky zmenšují, ale působí až příliš uměle.

Plné rty

Dokonalé rty jsou pro muže neodolatelné. Co je ale ta dokonalost? Jelikož rty jsou nejsmyslnější část ženského těla, muži milují jejich plnost. A pokud si žena na rty nanese rudou rtěnku, muži pak šílí.

Pokud se tedy nechcete trápit s účesem, najděte si dokonalou rtěnku, která rty zvýrazní. Věřte tomu, že pak muž zapomene na všechno kolem.

Výška

Všichni znají to rčení: Co je malé, to je hezké. Bohužel to až taková pravda není. Jedna analýza z roku 2010, kterou provedli odborníci z Univerzity Nového Jižního Walesu v Sydney ukázala, že ačkoli faktory jako poměr pasu a boků a velikost poprsí ovlivňují to, jak muži vnímají ženy, nevypovídají o všem.

Vyšší ženy tak byly hodnoceny jako atraktivnější, ale muži nutně netouží po postavách jako z přehlídkového mola. Dotazovaní muži dávali totiž přednost ženám s nohama, jejichž délka byla úměrná jejich výšce.