Krása a módaMóda

Bundy, které vás udělají starší: nenosíte jednu z nich 2024 také?

Bundy, které vás udělají starší: nenosíte jednu z nich 2024 také?

Bundy patří do našeho šatníku běžně. Žijeme v místě, kde se pravidelně střídají roční období, a proto potřebujeme hned několik kousků do různého počasí. V každém z nich však chceme vypadat přímo báječně. Jaké jsou bundy, které vás udělají starší? Poradíme vám, čemu se v roce 2024 raději vyhnout.

Nemoderní kousky

Takzvané vintage kousky jsou i v roce 2024 velmi trendy. Jejich nošení by však mělo odrážet osobitý styl a volbu. Nejlépe vypadá taková móda na mladých. S rostoucím věkem se však stává prokletím. Bundy z osmdesátých let vypadají na dvacátnících trendy a na třicátnících zvláštně.

S rostoucím věkem však budete vzbuzovat dojem, že jste ze skříně vytáhli kousek svého dospívání. S přemírou barev nakládejte opatrně. Totéž ostatně platí také o vzorech. Například ty drobné květinové vyřaďte úplně. Takové jsou totiž právě bundy, které vás udělají starší.

Mladistvé bundy

Bundy, které nosí především mladí, jako jsou různé bombery či džínové, kožené a koženkové bundy, mají schopnost věk ubrat. Nejsou však všemocné a je zapotřebí s nimi pracovat opatrně. Pokud jste pětatřicetiletá maminka s normální či štíhlou postavou a upravenými vlasy, pak se volba těchto bund promítne na vašem zdánlivém věku velmi pozitivně. U žen ve středních letech však může (ale nemusí!) působit poněkud směšně a nepatřičně. Udělají vás ještě starší dámu, která se snaží chytit mládí, které již dávno uteklo.

Elegantní bundy a kabáty

Ano, i elegantní bundy kabáty nás mohou udělat staršími. Tohoto efektu využívají především mladší ročníky, které se potřebují trošku „postaršit“. Pokud se chystáte na pracovní schůzku, zastáváte v zaměstnání vysokou pozici, ale jste (nebo vypadáte) příliš mladě, pak volba formálnějšího oděvu jako je právě kabát může velmi pomoct. Zkuste tedy tohoto efektu využít. S postupujícím věkem se ale ani kabátů nemusíme bát. Nežádoucí roky navíc nám totiž nepřidají.