Krása a módaMóda

Barvy, které se k sobě nehodí: 4 nejhorší kombinace

Barvy, které se k sobě nehodí: 4 nejhorší kombinace

Každá v šatníku máme různě barevné kousky, kterými se chcete podělit se světem. Ale některé barvy k sobě nesedí. Nejsou zde striktní pravidla, ale správná kombinace dokáže ovlivnit to, jak se v tom cítíte. My se dnes budeme zabývat kombinacemi, které rozhodně nejdou k sobě.

Proč je důležitá správná barevná kombinace

Barvy vyvolávají v lidech různé emoce. Například použití teplých odstínů můžete vytvořit pocit vzrušení, zatímco u studených vytvoříte pocit klidu. Jasnými variacemi přitahujete pozornost a tlumené barvy mohou vyvolat pocit sofistikovanosti.

Žlutá a zelená

Dvě velmi oblíbené barvy na světě, které jednotlivě vypadají skvostně, ale společně působí rušivě. Navíc mohou působit neprofesionálním a laciným vzhledem.

Hnědá a oranžová

Tuto kombinaci by nikdo nečekal. Obě barvy jsou poměrně tmavé což způsobí špatné nasměrování pozornosti.

Bílá vs stříbrná

Připadávám to jako super spojení? Barvy jsou příliš podobné a nekontrastují, dokud je něčím nerozbijete. Například u svatebních šatů a stříbrných doplňků ukazujete hodně kůže, což dostatečně kontrastuje.

Žlutá a fialová

Barvy jsou velmi syté a tvoří nepřirozeně plynoucí vzhled. Považují se, za jednu z nejagresivnějších kombinací na světě. Je mnohem lepší nosit šedou s fialovou nebo světle modrou a žlutou.

Pravidlo tří barev

Nekombinujte ve svém outfitu více než tři barvy najednou. Výjimkou je černá a bílá, které se nepočítají.

  • Cihlově barevný kardigan, modré džíny a šedá halenka společně s černými botami a kabelkou tvoří 3 barvy, jelikož černá se nepočítá.
  • Černé triko s šedým kabátem a kabelkou, bílou šálou a botami a nakonec s modrými džíny. Jedná se o dvě barvy.

Není přísně dáno, abyste měli vždy 3 barvy, klidně můžete mít i jednobarevnou kombinaci.

Shrnutí

Výše jste se dozvěděli, jaké barvy nejdou k sobě. Tyto varianty platí nejen pro oblečení, ale i pro grafický design. Vyzkoušejte místo žluto fialové například šedo fialovou a uvidíte ten rozdíl.