Další

Barvy, které přitahují štěstí: těmito 5 se obklopte!

Barvy, které přitahují štěstí: těmito 5 se obklopte!

Některé barvy jsou spojovány se štěstím, protože přinášejí do života každého z nás klid, relaxaci a pozitivní náladu. Jaké barvy by tedy neměly chybět ve vašem životě, pokud si toužíte přitáhnout kousek štěstí?

Jak mohou barvy ovlivnit váš život?

V různých kulturách mohou být barvy spojovány s mnoha významy a symbolikou. Například v některých náboženstvích je červená barva spojována se štěstím a bohatstvím, zatímco v jiných naopak bývá spojována s neštěstím. Je proto důležité vždy brát ohled také na své vnitřní pocity a na to, jaké emoce ve vás konkrétní barva vyvolává.

Uklidňující zelená barva

Zelená barva je často spojována s přírodou, růstem a harmonií. Pokud svůj domov sladíte do zelených barev nebo stěny nabarvíte zeleně, může vám zelená barva přinést pocit klidu a relaxace, což obvykle přispívá k pocitu štěstí, a proto je zelená barva považována za jednu z těch, která přitahuje štěstěnu.

Mírumilovná modrá barva

Modrá barva je synonymem pro klid, mír a důvěru. Právě proto může mít modrá barva také uklidňující účinky a pomáhat při uvolňování stresu nebo také napětí – pomocí modré si tedy můžete do svého života přitáhnout dlouhodobý pocit štěstí.

Osvěžující žlutá barva

Žlutá barva symbolizuje radost, optimismus a pozitivní energii. Žlutá barva je také spojována s pozitivními emocemi a může přinášet pocit štěstí i radosti – dávejte si však na žlutou barvu pozor v letních měsících, kdy na oblečení přitahuje hmyz z širokého okolí.

Radostná oranžová barva

Oranžová je barva života, radosti a kreativity. Souvisí nejen s optimismem a nadějí, ale také vás může povzbuzovat a přinášet pozitivní náladu – nebojte se proto přenést oranžovou i do svých domovů ve formě doplňků, textilií či obrazů.

Láskyplná růžová barva

Růžová barva je plná lásky, něhy a duševní harmonie. Obklopení se růžovou barvou ve vašem životě proto může přinášet nejen štěstí, ale také tolik potřebný optimismus a radost.