Další

10 šťastných jmen pro děti: Víme, co znamenají a proč je vybrat

10 šťastných jmen pro děti: Víme, co znamenají a proč je vybrat

Stanete se brzy rodiči a přemýšlíte nad tím, jaké jméno svému drobečkovi dáte? Jméno bude mít novorozeně už po celý život, proto si dejte na čas a vyberte takové, které může do života miminka přinést mnoho dobrého. Toto je 10 šťastných jmen pro děti, která mohou přispět k jejich úspěšnějšímu životu. 

1. Alice 

Alice je ženské jméno, které znamená „vznešená osobnost“. Dalším možným významem je slovo „pravda“, které vychází z řeckého slova „aletheia“. Děvčátka se jménem Alice bývají odvážné, vynalézavé, tvořivé a silné. Mají v sobě také spoustu ctižádosti, která jim pomáhá stát se v životě úspěšnými. Jsou to také umělecké duše se smyslem pro humor. 

2. Anna

Jméno Anna znamená v hebrejštině „milost“. Aničky bývají nápadité a velmi energické dívky, které se snadno učí a jsou skvělými posluchačkami. Jedná se o aktivní a kreativní slečny s dobrým srdcem, které díky své dobrotě přitahují mnoho štěstí. 

3. Eva

Eva je jméno hebrejského původu a znamená „vzatá od svého muže“ nebo „dávající život“. Evy bývají zodpovědné a rozumné už od útlého věku. Mají tendenci snažit se o to, aby měly se všemi dobré vztahy, a jsou ostatním velmi nápomocné. V dospělosti se z dívek s tímto jménem stávají racionální a tvrdě pracující úspěšné ženy.

Šťastná usměvavá holčička běžící po poli.

4. Ida

Jméno je odvozeno z latinského slova „Idus“, což je označení svátku na počest Dionýsa. Toto jméno je vhodné pro děti, jehož rodiče touží po tom, aby mělo život naplněný láskou, štěstím a úspěchem. Silnou stránkou slečen jménem Ida je vytrvalost a sebedůvěra.

5. Izabela

Jedná se o jméno hebrejského původu, které lze přeložit jako „Bůh je úžasný“. Děti, které se pyšní jménem Izabela jsou přátelské, energické a plné života, což do jejich života přináší spoustu štěstí a radosti. Tato děvčata jsou také ctižádostivá, loajální a velmi citlivá.

6. Julie

Toto jméno je římského původu a znamená „květ růže“. Jméno nosí děti, které jsou usměvavé, zářivé a citlivé. Vyznačují se ale také svou citlivostí, uzavřeností a plachostí. Julie mohou být často až tajemné. To jim ale nebrání v tom, aby byly empatické a k ostatním velmi vřelé. 

7. Laura

Laura je jméno latinského původu a znamená „vavřín“. Tyto slečny jsou rády středem pozornosti a chtějí, aby je ostatní obdivovali a pokládali je za vzor. Jsou mimořádně vynalézavé, vytrvalé a dokáží jakýkoliv problém okamžitě vyřešit. Jsou to rozené vůdkyně a organizátorky, které ale mají veliké srdce. 

8. Lenka

Jméno je možné přeložit jako „pochodeň“. Jsou to dobrodružné slečny, které mají spoustu energie a oplývají optimismem. Velmi rády se učí a dokáží získané poznatky spojit s fantazií, díky čemuž dokáží být velmi originální.

9. Olga

Olga je jméno, které můžeme přeložit jako „šťastná“ nebo „příznivá“. Jméno je vhodné pro děti, jejichž rodiče chtějí, aby byly ctižádostivé, sebevědomé a vytrvalé. Olgy bývají velmi pracovité, společenské a mají osobní kouzlo.

10. Sofie

Sofie je jméno řeckého původu a znamená „moudrost“. Tyto dívky se vyznačují vysokou inteligencí a jsou velmi vynalézavé. Dokáží být vůdčími osobnostmi, ale s ostatními vždy jednají s respektem a vší laskavostí. Ostatním bývají často vzorem. 

Smějící se holčička sedící za stolem.

Toto je 10 šťastných jmen pro děti, která mohou vaší ratolesti předpovědět do budoucna úspěšný a pokojný život. Samotné jméno sice asi nedokáže zajistit, že bude dítě v životě šťastné, nicméně, může tomu do začátku velmi pomoci.