Krása a móda

Tyrkysové nehty: přílišný odvaz nebo svěží rozptýlení léta 2024?

Tyrkysové nehty: přílišný odvaz nebo svěží rozptýlení léta 2024?

Tyrkysová barva není pro každého a už vůbec ne na nehtech. Každému barevnému typu totiž tyrkysové nehty neudělají dobrou službu. V kombinaci s určitým typem pleti může tyrkysová barva působit příliš výrazně nebo navodit neladící dojem.

  • Tyrkysová barva se hodí pro
  • Klasický lak i gelové nehty

Barevné typy a tyrkysová barva

Tyrkysová barva se hodí zejména pro letní typy. Že jste letní typ poznáte snadno. Vaše vlasy sice mohou být jak světlé, tak i tmavé, a stejně tak i oči. Letní typy jsou modrooké i hnědooké. Důležitým rysem letních typů je velmi snadné opalování. Pokud se tedy snadno opalujete, patrně budete patřit mezi letní typ, a tyrkysové nehty proto budou pro vás to pravé ořechové.

Gelové nehty nebo klasický lak

Pokud preferujete klasický lak na nehty, sáhněte například po značce Essie. Jejich odstín 266 naughty nautical je nádherný. Levnější ale neméně krásný odstín 878 Roll In The Grass od značky Rimmel nebo sáhněte po cenově velmi dostupné značce Trend !t up a jejich SPEEDY 300. Přestože je tyrkysový odstín na nehtech poměrně neobvyklý, v nabídce jej má většina značek, tak zkuste zapátrat i u své oblíbené.

I pro nadšence do domácího gel laku jsou na trhu možnosti, jak si vytvořit tyrkysové nehty. Stačí zvolit odstín L.A. Baby nebo Summer Rain od NANI nails. Zkusit můžete i kvalitní značku NOBEA a jejich gel lak Emerald blue.

Samozřejmě můžete navštívit i svou oblíbenou nehtařku, vybrat si tyrkysový odstín z její nabídky a nechat si udělat krásné profesionální tyrkysové nehty.

Shrnutí

Ať už jste odpovídající barevný typ nebo ne, nenechte se odradit. Pokud patří tyrkysová mezi vaše oblíbené barvy, a chcete ji nosit na nehtech, klidně si vyberte svůj odstín a s chutí do toho!