KrásaKrása a móda

Čárka v obočí trendem roku 2024: 3 způsoby, jak ji vytvořit!

Čárka v obočí trendem roku 2024: 3 způsoby, jak ji vytvořit!

Čárka v obočí jsou trendy formou sebevyjádření, která spořívá ve vytvoření mezery v obočí. Tento styl byl velmi moderním v 90. letech a lidé jej nosí dodnes. Čárku v obočí si můžete vytvořit pomocí elektrického nebo ručního holicího strojku a pásky.

  • Čárka v obočí za pomoci holítka
  • Čárka v obočí za pomoci elektrického strojku
  • Čárka v obočí za pomoci make-upu

Předkreslete si čárky v obočí

Předem zvolte počet čárek, které v obočí chcete a promyslete, kam je chcete umístit. Obvykle si lidé tvoří 1-3 mezery v obočí ve vnější části, a to v závislosti na tloušťce obočí. Silnější obočí bude obecně vypadat lépe s více mezerami. Finální rozhodnutí nakreslete bílou tužkou na oči na obočí, abyste si stanovili přesné hranice.

Upřesněte hranici řezu za pomoci lepicí pásky

Vezměte si lepicí pásku a umístěte ji vedle čáry, kterou jste právě nakreslili. Použijte pásku s rovný okrajem a zarovnejte ji s okrajem bílé oční linky. Umístěte další kus pásky na druhou stranu bílé čáry. Ujistěte se, že uprostřed necháte mezeru.

Oholte chloupky

Opatrně postupujte při holení zvoleným nástrojem dolů, proti směru růstu chloupků, a oholte prostor mezi oběma páskami. Postupujte pomalu a nevyvíjejte příliš velký tlak, jinak byste mohli odlepit pásku z obočí. Pohybujte se pouze svisle. Snažte se vyhnout jakémukoli pohybu ze strany na stranu. Pokud děláte více než jednu čárku, začněte vnějším rohem a postupujte směrem dovnitř.

Dočištění

Pomalu pásku sejměte, abyste si nevytrhli chloupky z obočí. Prstem a trochou vody setřete bílé oční linky. Zbývající chloupky, které žiletka neoholila, vytrhejte pinzetou.

Čárka v obočí za pomoci make-upu

Pokud chcete čárku v obočí jen jednorázově, nebo chcete nejprve vyzkoušet, jak budete vypadat, vytvořte si čárku za pomoci tekutého korektoru. Ten v místě, kde chcete mít čárku necháte zaschnout a pak jen přepudrujete.