Krása a módaVlasy

Jak mít krásné vlasy: 5 rad a tipů od vlasové stylistky

Jak mít krásné vlasy: 5 rad a tipů od vlasové stylistky

Vlasy jsou korunou krásy, naší vizitkou a pýchou. Samozřejmě pouze za předpokladu, že máme vlasy zdravé, krásné a upravené. Mnohdy přitom stačí poměrně málo k tomu, jak mít krásné vlasy. Co pro svou hřívu můžete udělat?

5 rad a tipů jak mít krásné vlasy?

Asi každá žena chce mít vlasy krásné, zdravé, plné lesku. Zkrátka takové, aby na ně mohla být pyšná. Přinášíme vám praktické tipy od vlasové stylistky. Držte se jich a svým vlasům tak dopřejete tu nejlepší péči, za kterou se vám náležitě odmění.

  • Pozor na správnou techniku mytí
  • Bez kondicionéru se neobejdete
  • S mokrými vlasy zacházejte s citem
  • Pečujte i o pokožku hlavy
  • Nepřehánějte to se stylingovými přípravky

Pozor na správnou techniku mytí

I když je mytí vlasů běžná rutina, ne každý ji provádí správně. Nejdříve je potřeba vlasy rozčesat, vyčešete z nich zbytky vlasové kosmetiky. Poté je namočte vlažnou vodou, naneste trochu šamponu a ten vmasírujte i do pokožky hlavy. Následně vlasy důkladně opláchněte, aby v nich nezůstaly žádné zbytky šamponu.

Bez kondicionéru se neobejdete

Chcete poradit, jak mít krásné vlasy? Pak je po každém mytí nezapomeňte rozmazlit kondicionérem. Ten zabraňuje zacuchávání vlasů, dokáže je uzavřít a uhladit.

S mokrými vlasy zacházejte s citem

Mokré vlasy jsou hodně křehké a náchylné k poškození. Rozhodně je po mytí nedrhněte ručníkem, jen z nich vodu jemně vymačkejte. Zabalíte-li je do ručníku, pak ho příliš neutahujte a nenechávejte na hlavě déle jak 10 minut. Mokré vlasy také nikdy nečešte.

Pečujte i o pokožku hlavy

Jak mít krásné vlasy? Jedině tak, že nebudete při péči myslet jen na vlasy jako takové, ale i na pokožku hlavy, která si to zrovna tak zaslouží. Pravidelně používejte přípravky posilující obranné schopnosti pokožky, a které chrání kožní bariéru.

Nepřehánějte to se stylingovými přípravky

Nic se nemá přehánět, říká jedno známé rčení. Proto pozor na přílišné množství stylingových přípravků, ať už jsou to laky na vlasy, různá tužidla, oleje, gely a podobně. Držte se pravidla „všeho s mírou“.