Krása a módaVlasy

Domácí hydratační maska na vlasy: 4 domácí recepty za pár korun

Domácí hydratační maska na vlasy: 4 domácí recepty za pár korun

Domácí hydratační maska na vlasy dokáže to samé, co předražené produkty v obchodech. Proč tedy utrácet často nekřesťanské sumy za kupované přípravky, když obdobný luxus můžete svým vlasům dopřát i díky zásobám, které máte doma?

Domácí hydratační maska na vlasy – recepty

Stále více žen tíhne k domácí kosmetice – tu vlasovou nevyjímaje. Přichází totiž na fakt, že i s levnějšími surovinami, které navíc máme běžně doma, se dají dělat hotové zázraky. Domácí hydratační maska na vlasy vás tak nemusí vyjít na balík peněz. Zkuste některý z těchto našich receptů:

  • Kávová maska
  • Zázvorová maska
  • Banánová maska
  • Medová maska

Kávová maska na vlasy

Milujete vůni kávy? Pak si zaručeně zamilujete i tuhle masku na vlasy. Mletá káva uzamkne ve vlasech vlhkost, je tedy vhodná právě pro suché vlasy s tendencí se třepit nebo lámat. Na její přípravu potřebujete 2 lžíce mleté kávy, 3 lžíce olivového oleje a jeden vaječný žloutek.

Všechny suroviny dejte do jedné misky a dobře promíchejte, aby se vzájemně propojily. Následně si masku naneste na vlasy, kde ji nechte působit alespoň 20 minut. Pak důkladně opláchněte vlažnou vodou, aby se vejce nesrazilo.

Zázvorová maska na vlasy

Domácí hydratační maska na vlasy ze zázvoru? Ano! Zázvor sice známe zejména pro jeho pomoc při nachlazení, ale stejně tak vhod může přijít i tehdy, chcete-li své vlasy rozmazlit domácí maskou. Na přípravu potřebujete 4 cm čerstvého kořene zázvoru, 1 lžíci medu a 1 lžíci olivového oleje.

Zázvor nastrouhejte nebo rozmixujte. Poté jej dobře smíchejte s dalšími surovinami, masku naneste do vlasů a nechte ji na nich alespoň 40 minut. Poté smyjte a opakujte 1x týdně.

Banánová maska na vlasy

Kdo by neměl rád banány? Jsou skvělou svačinkou, pochutnají si na nich děti i dospělí. A my vás teď naučíme, jak si z banánu vyrobit masku na vlasy. K její přípravě je zapotřebí jeden banán a lžička mandlového oleje.

Banán nejdříve rozmačkejte vidličkou, můžete ho i rozmixovat a poté ho smíchejte s olejem. Masku aplikujte na vlasy – naneste ji do celé délky vlasů a do konečků, ne k pokožce hlavy. Poté nechte působit 30 minut a umyjte.

Medová maska na vlasy

Domácí hydratační maska na vlasy, ve které hraje hlavní roli med, nejenže příjemně voní, ale především o vlasy krásně pečuje. Med je známý pro své antibakteriální účinky, díky kterým působí preventivně proti vypadávání vlasů. Na přípravu medové masky potřebujete 1 lžičku medu a 1 kelímek bílého jogurtu.

Suroviny smíchejte a směs naneste na vlasy. Nechte působit 25 minut a poté důkladně opláchněte vlažnou vodou.