Další

10 tipů na moderní interiér: Bytové trendy roku 2024! Už jste je vyzkoušeli?

10 tipů na moderní interiér: Bytové trendy roku 2024! Už jste je vyzkoušeli?

Zajímá vás, jaké budou bytové trendy tohoto roku? Zařizujete si právě nové bydlení a hledáte inspiraci? Pak jste tu správně. V roce 2023 poletí přírodní materiály, udržitelnost a upcyklace. To však zdaleka není vše. Tady je 10 bytových trendů tohoto roku.

1. Přírodní materiály

Dávno odzvonilo plastu a umělým vláknům, v roce 2023 budou hitem přírodní materiály. Pro začátek si můžete pořídit třeba polštářky a deky z kvalitních tkanin.

2. Dřevěný nábytek

Na levné skříně a poličky z dřevotřísky zapomeňte. Takovýto nábytek vydrží maximálně pár let a potom ho budete muset nahradit novým. Raději tedy zvolte dřevo. Masivní dřevěný nábytek je nadčasový, krásně vypadá a dlouho vám vydrží.

3. Plné barvy

S šedou, béžovou, bílou a dalšími neutrálními barvami je konec. Ke slovu se hlásí výrazné barvy. Hitem budou především tmavší barvy jako námořnická modř, smaragdová nebo viva magenta. Že nevíte, jak vypadá? Jedná se o malinově červenou. Nemusíte s ní hned vymalovat celý pokoj, stačí, když si v této barvě pořídíte třeba doplňky.

4. Výrazné zdi

Novým hitem roku 2023 jsou také výrazné zdi. Záleží už jen na vás, zda se rozhodnete zeď vymalovat výraznou barvou či třeba obložit pravým kamenem. Krásně v interiéru vypadá například mramor.

5. Přírodní kámen

Zařizujete kuchyň? Pak právě třeba pracovní plocha může být z přírodního kamene – granitu, mramoru. Z kamene může být i konferenční stolek nebo třeba celá zeď v obývacím pokoji.

6. Místa odpočinku

Důraz na výkon mimo domov, ale doma hledání klidu a pohody. Takový je trend roku 2023. Zkuste si i vy doma vytvořit odpočinkovou zónu. Pro děti můžete pořídit teepee, pro sebe zřídit meditační pokojík nebo třeba jen pohodlné sezení v rohu obývacího pokoje.

7. Vintage styl

Pokud máte rádi staré věci s příběhem, klidně vyrazte nakupovat na bleší trh, do antikvariátu nebo prohledejte babiččinu půdu. Věci, které vypadají staře a opotřebovaně jsou v módě. Vaší kuchyni budou slušet staré retro hrnečky, vašemu kuchyňskému stolu zase vyšívaný ubrus po babičce.

8. Kovy a „zlato“

S kovovými nebo zlatými doplňky to nepřehánějte, pořiďte si jich pro začátek jenom pár. Míně znamená v tomto případě více. Kovové či zlaté můžete mít doma nejrůznější úchytky nebo drobné doplňky. Zlatá dodá vašemu domovu šmrnc.

9. Upcyklace

Ekologie, udržitelnost, recyklace a upcyklace frčí. Zkuste si stávající (a třeba už i dosluhující) vybavení svého bytu přetvořit k obrazu svému. Můžete natřít komodu, nově potáhnout staré křeslo nebo vyrobit dekorace ze starých kartonů. Fantazii se meze nekladou.

10. Květiny v čele s Monsterou

Nejoblíbenější rostlinou našich domovů se v posledních letech stala Monstera. Už ji máte doma? Pokud ne, klidně si tuto krásku s děravými listy pořiďte nyní. V interiéru se krásně vyjímá.