Zdraví

Za jak dlouho zmizí štípanec od komára

Za jak dlouho zmizí štípanec od komára

Štípanec od komára většinou není vážným zdravotním problémem, ale i přesto přináší značné nepříjemnosti. Každý známe nepříjemný pocit svědění, který ne a ne přestat. V následujícím článku si řekneme, za jak dlouho zmizí štípanec od komára a jak můžete zmizení urychlit.

Za jak dlouho zmizí štípanec od komára

Po štípnutí se téměř okamžitě začíná na dotčeném místě objevovat otok. Jedním z nejintenzivnějších projevů je nepříjemné svědění, které obvykle trvá 3 až 4 dny. Stejnou dobu většinou budete muset počkat i na zmizení typického zarudnutí či zrůžovění v oblasti u štípance. Samotný otok pak obvykle trvá maximálně 7 dní v závislosti na velikosti štípance.

Na některých částech těla mohou být projevy intenzivnější a déle trvající. Například v okolí oka se může stát, že štípanec způsobí silnější stékající otoky. Zároveň platí, že otoky jsou obvykle silnější v ranních hodinách po celonočním ležení a v průběhu dne se jejich intenzita částečně snižuje.

Důležité je také chápat, že mezi dobou zmizení štípance mohou být výrazné rozdíly v závislosti na druhu komára nebo individuální reakci každého organismu.

Pokud u zmíněných příznaků nedochází v uvedené době k žádnému zlepšení či se dokonce zhoršují, měli byste navštívit svého lékaře, protože štípanec může být infikovaný.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se zbavit ječného zrna přes noc

Jak urychlit zmizení štípance od komára

Přestože k odeznění je potřeba zejména čas, existují určité postupy, které zmizení mohou urychlit. Jedná se například o:

  • použití mastí na štípnutí hmyzem
  • nechání štípance v klidu a neškrabání se na svědivém místě
  • dodržování hygieny a udržování místa v čistotě

Zdroj: Natran.com