Další

Za jak dlouho vyklíčí tráva: 4 tipy jak nový trávník podpořit

Za jak dlouho vyklíčí tráva: 4 tipy jak nový trávník podpořit

Rozhodli jste se založit nový trávník a už se nemůžete dočkat, až konečně začne být něco vidět. Hlavou se vám honí otázka, za jak dlouho vyklíčí tráva a kdy už se budete moci těšit z nového travního porostu.

Za jak dlouho vyklíčí tráva?

Zajímá vás, za jak dlouho vyklíčí tráva? Možná jste nedočkaví a byli byste nejraději, pokud byste už druhý den po zasetí semen sklízeli úspěch. Tráva vyklíčí cca za týden, záleží také na okolních podmínkách. Při snaze založit nový trávník se totiž často dopouštíme chyb, které trávníku škodí.

4 tipy jak podpořit nový trávník

Teď už víte, za jak dlouho vyklíčí tráva. Že je to otázka individuální a že průměrná doba se pohybuje od jednoho týdne do čtrnácti dní. Nyní si ještě řekneme, jak trávník podpořit, abyste se brzy mohli těšit z pěkného travního koberce. Dodržte tyto čtyři tipy:

  • Nešetřete na osivu
  • Dejte si pozor na plevel
  • Dopřejte semenům zálivku
  • Nepřehánějte to s množstvím osiva

Tip první: nešetřete na osivu

Základním předpokladem pro pěkný trávník není jen kvalitní půda, ale také kvalitní osivo. Pokud budete šetřit na kvalitě, následně se budete sami sebe ptát, za jak dlouho vyklíčí tráva a proč se nic neděje. Na vině bude nízká kvalita osiva, na kterém radíme nešetřit. Nechte si poradit a doporučit.

Tip druhý: dejte si pozor na plevel

Plevel je mor, který dokáže zahubit malý i velký trávník. Pozor zejména na jednoděložné plevele, které trávník znehodnocují.

Tip třetí: dopřejte semenům zálivku

Ptáte se, za jak dlouho vyklíčí tráva, když přitom zapomínáte semenům dopřát dostatek zálivky? Pak se nedivte, že se pravděpodobně nedočkáte. Semena totiž nesmí vyschnout, což bez zálivky nepůjde. Zálivku je ideální provádět ráno nebo večer, rozhodně ne na přímém sluníčku.

Tip čtvrtý: nepřehánějte to s množstvím osiva

Ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí a platí to i v případě travního osiva. Možná chcete mít dokonalý a krásně hustý trávník, zde ale nefunguje tohle měřítko, že čím více semen, tím lépe. Na každé travní směsi je jasně uvedeno doporučené množství semen na daný prostor, tak se tímto doporučením řiďte.