Krása a módaVlasy

Vyžehlené vlasy: důležitý je správný postup i produkty

Vyžehlené vlasy: důležitý je správný postup i produkty

Zejména pokud patříte k ženám, které si vlasy žehlí pravidelně, pak jistě víte, jak snadné je špatným postupem nebo nevhodně zvolenými produkty dojít k maléru. Lidské vlasy jsou sice poměrně odolné, jejich kvalita však závisí na mnoha faktorech včetně genetiky a stravy. Ale odvíjí se také samozřejmě od správné péče.

Vyžehlené vlasy mohou působit jako krásná, zdravá a lesklá ozdoba vaší krásy, snadno z nich však mohou být i suché a zlámané prameny připomínající chemlon. Rozdíl tkví v tom, jak budete o své vlasy (nejen) v průběhu žehlení pečovat.

Aby i vyžehlené vlasy působily zdravě

Nikdy nepřeskakujte aplikaci tepelné ochrany na vlasy před žehlením. Seženete ji od jedné stokoruny až po několik set, nicméně její cena nehraje tak zásadní roli. Většina z těch, které jsou na našem trhu dostupné se těší dobrému hodnocení. Z toho vyplývá, že není ani tak důležité, jakou zvolíte, ale jestli nějakou zvolíte.

Lze dosáhnout objemu u vyžehlených vlasů?

Jednoznačně ano! Pokud však toužíte po lví hřívě, vlasy si určitě nežehlete. Při správné péči mohou i vyžehlené vlasy působit objemně, nicméně nikdy nedocílíte stejného efektu, který je běžný u vlasů vlnitých nebo nakrepovaných.

Objem vlasů, které mají být vyžehlené, musíte začít budovat již před foukáním. Nikdy nežehlete mokré vlasy. Žehličky jsou určené pro práci s vlasy suchými, a proto je musíte nejprve vyfoukat. Jestliže se snažíte docílit většího objemu, je vhodné ke kořínkům aplikovat vhodný produkt, a následně vlasy vysušit za pomoci fénu a velkého kartáče. Až v dalším kroku můžete pokračovat k žehlení.

Výběr správné žehličky vám ochrání vlasy!

V současné době je na trhu k dostání obrovské množství inovativních žehliček na vlasy, které nevysušují a zbytečně nepálí vlasy. Zvolte si proto výrobek s regulací teploty. Pokud ale toužíte po vyživení vlasů při žehlení, můžete vyzkoušet i žehličku ETA Fenité. Ta má keramické destičky, z nichž se v průběhu žehlení uvolňují látky vlasům prospěšné, a tím je chrání.