Móda

Vložky do bot na zmenšení velikosti: 4 vhodné možnosti

Vložky do bot na zmenšení velikosti: 4 vhodné možnosti

Koupila jste si nové boty, jenže vám tak úplně nesedí. Co s tím? Dá se nevhodná velikost bot ještě napravit? Jaké vložky do bot volit pro zmenšení?

Jak vyřešit pomocí vložek příliš velké boty

Překrásné střevíčky ve slevě, které jste jednoduše „musela mít“, kousek z botníku, který právě likviduje vaše kamarádka a vy mu zcela nezištně poskytnete nový „domov“ nebo třeba výhodný kup z druhé ruky. To je jen zlomek důvodů, proč se k vám může dostat obutí, které vám tak úplně nesedí.

Některé dámy musejí tento problém řešit dokonce u každých bot. Lidské tělo není dokonale symetrické a poměrně běžné tak je, že se velikost vaší levé a pravé nohy může lišit dokonce až o půl čísla. Nákup padnoucí obuvi je tak téměř vyloučen.

Jsou-li vám boty velké, lze situaci řešit vhodnými vložkami. Ty vyplní částečně vnitřní část boty a nevhodná velikost nebude tak citelná.

Mohou být vyrobeny z různých materiálů:

  • přírodní kůže
  • filc
  • silikon
  • gelové

Jak se liší různé druhy vložek do bot

Silikonové nebo gelové vložky se hodí do dámských lodiček nebo oblíbených balerín. Materiály se dobře přizpůsobují tvaru boty. Vložky jsou tenké a hodí se tak dokonce i do modelů s otevřenou špičkou.

Filcové vložky skvěle padnou do bot zimních. Materiál je silný a hřejivý, proto je do chladnějšího počasí ideální.

Přírodní kůže je skvělá do sportovní obuvi. Přírodní materiál se velmi dobře vyrovná se zvýšeným pocením nohou, kterému se při sportovní aktivitě nemůžeme vyhnout. Díky koženým vložkám tak budou naše končetiny dýchat.

Na vložkách příliš nešetřete, dražší provedení pocítíte doslova na vlastní kůži, je mnohem pohodlnější. Některé výrobky renomovaných značek mohou být i dražší než 1 000 Kč. Ovšem mějte na paměti, že tento typ vložek stále slouží skutečně jen ke korekci velikosti. Neposkytuje nohám oporu. K tomuto účelu slouží vložky ortopedické.