Výživa a doplňky

Vitamín B6 a tloustnutí

Vitamín B6 a tloustnutí

Konzumujete suplementy s obsahem vitamínu B, ale dostala se k vám informace, že po vitamínu B6 dochází k tloustnutí? Protože i my jsme se v redakci s tímto tvrzením setkali, připravili jsme pro vás článek osvětlující všechny informace, který odpoví na vaše otázky.

Vitamín B ovlivňuje chuť

Tvrzení o tom, že vitamín B6 způsobuje tloustnutí a nabírání tělesné hmotnosti vychází z toho, že se B vitamíny používají v případech k zahnání nechutenství. Jejich konzumace může vyvolat větší chutě k jídlu, které nepřímo vedou k nabírání. Pokud však budete užívat vitamín správně, žádné nebezpečí vám nehrozí. Více si rozebereme v dalších řádcích.

Hubnutí a nabírání je determinováno jen kalorickou bilancí

Hubnutí a nabírání tělesné hmotnosti totiž není možné ovlivnit ničím jiným, než kalorickou bilancí. Zcela jednoduše lze říci, že pokud vaše tělo spálí více kalorii než přijmete, budete na váze nabírat a pokud naopak bude váš příjem vyšší než výdej, budete nabírat. Žádné suplementy, zázračné přípravky ani démonizované potraviny pak tento proces nemohou ovlivnit (ani negativně, ani pozitivně).

Nastavte si tedy správně poměr příjmu a výdeje a při dlouhodobém dodržovaní stanoveného režimu pro vás nebude vitamín B6 žádným problémem v rámci dosažení vašich cílů.

Mohlo by vás také zajímat: Nejúčinnější dieta na světě

Dodržujte doporučené denní dávky

I přesto je však samozřejmě důležité u vitamínu B6 dodržovat stanovené doporučené denní dávky. Jeho nadužívání může přinést celou řadu negativních důsledků a rozhodně byste se mu měli vyvarovat.

Zdroj: Livestrong.com