Krása

Účesy pro tlustý obličej

Účesy pro tlustý obličej

Tlustý obličej ve skutečnosti nemusí znamenat, že máte reálně kila navíc. Možná vám příroda pouze nadělila kulatější tváře. Ale i nadbytečné kilogramy nakonec lze u kadeřníka zamaskovat. Jak?

Tlustý obličej není prohra

Nejste s tvarem svého obličeje spokojená? Zdá se vám jednoduše příliš tlustý? S kulatými tvářemi bojují dokonce i slavné celebrity. Dobrá zpráva je, že se tenhle boj jednoznačně dá vyhrát.

Vaším klíčovým úkolem je pomocí střihu zajistit vizuální vyvážení. Obličej potřebujete opticky zeštíhlit. Od konkrétních partií můžete pomocí správné úpravy vlasů pozornost odvést, to mohou být ve vašem případě například tváře. A k dalším částem vašeho obličeje je žádoucí ji naopak přitáhnout. Máte-li tak třeba hezké oči, jednoduše tuto svou devizu „prodejte“.

Které účesy vyzkoušet?

K zeštíhlení obličeje vám mohou pomoci například tyto účesy:

  • obrácený bob
  • stupňovitě sestříhané vlasy
  • velké vlny

Obrácený bob

Obrácený bob je mikádo, pro které jsou typické delší vlasy v přední části a naopak prameny v zadní části hlavy zůstávají krátké. Tento účes se vyznačuje objemem na temeni a zadní části hlavy. K těmto partiím přitahuje pozornost a opticky je tak „povytáhne“. Naopak delší prameny rámující tvář ji vizuálně zeštíhlí.

Stupňovitě sestříhané vlasy

Stupňovitě sestříhané vlasy byly velkým hitem hlavně v 90. letech. Chcete-li ale zeštíhlit svou tvář, neměla byste je zatracovat ani v novém miléniu. Délka vlasů sahá  tomto případě těsně pod ramena, aby zdůraznila vaše klíční. A odstupňované kolem obličeje se postarají o právě o optické zeštíhlení. Pokud si vlasy zastrčíte za uši, zvýrazníte v tomto stylingu lícní kosti.

Velké vlny

Vlny jsou dalším skvělým trikem pro optické zeštíhlení obličeje. Přidání objemu do vlasů potlačí kulatější tvář. Zároveň dokáže tento styling opticky „otevřít“ obličej, ale také účinně zamaskovat případné plnější tváře. Výborně se k němu hodí přerostlá ofina s pěšinkou uprostřed. Co se týče délky, skvěle funguje v délce po ramena nebo těsně pod linii čelisti, ale můžete si kadeře ponechat i o něco delší.