Krása a módaVlasy

Účes podkova: Proč je vhodný nejen pro starší ženy?

Účes podkova: Proč je vhodný nejen pro starší ženy?

Účes podkova je jedním z nejvyhledávanějších střihů. Působí totiž mladistvě a je velmi variabilní ve střihu i způsobu úpravy. Lichotivá je i kombinace podkovy s ofinou. Komu sluší podkova nejvíce a proč je vhodná pro ženy všech věkových kategorií?

Stylový účes, který ubere roky

Dobře zvolený střih rázem dodá ženě atraktivitu a ubere roky. Jedním z takových účesů je podkova. Nejčastěji se stříhá jako mikádo s kratší délkou vzadu na týlu a delší rámující obličej. Pokud se ale nechcete vzdát svých dlouhých kadeří, nemusíte. Podkovu lze totiž vytvořit na prakticky jakékoliv délce. 

Ze známých osobností si podkovu oblíbila například módní návrhářka Victoria Beckham a zpěvačka Rihanna. Účes podkova sluší ženám všech věkových kategorií. Je k vidění jak u malých dívek, tak u starších dam. Než se pro něj definitivně rozhodnete, měla byste o něm vědět několik informací.

Lze jej nosit delší nebo s ofinou

Velkou předností účesu je jeho obrovská variabilita. Stříhá se v různých délkách včetně varianty s mírně vyholeným krkem, což působí velmi žensky. Kromě volné ruky v délce se vám nabízí další možnosti. Jednou z nich je stranová asymetrie v přední části, ofina či patka. Můžete si ji upravovat vyfoukáním do objemu, do hladka pomocí žehličky nebo lehce nakulmovat do ležérního texturovaného vzhledu.

Aby účes vypadal stále dokonale, vyžaduje pravidelnou péči. Tu zahrnuje častější střihání, neboť rychle odrůstá, a také neustálé foukání a žehlení. Nenechte se ale odradit. Trochu práce navíc za tento šmrncovní účes rozhodně stojí! Po pár dnech se vám nezbytné kroky dostanou do ruky a za pár minut budete mít hotovo.

Sluší téměř každému obličeji

Podkova se hodí téměř pro všechny tvary obličejů. Volné prameny v přední částí krásně zjemní hranatý obličej. V delším střihu (v přední části alespoň pod bradu) působí účes velmi slušivě i na podlouhlém a kulatém obličeji.

Střih se nejvíce hodí pro ženy s přirozeně zdravými, hustými a lesklými vlasy. Majitelky jemných vlasů si proto budou muset dát při úpravě účesu daleko větší práci, aby si vytvořily objem a vlasy nepůsobily zplihle. Střih nejlépe vynikne na rovných vlasech, případně mírně zvlněných. Na kudrnatých vlasech jeho linie lehce zaniknout a jejich úprava je proto velmi náročná.