Krása a módaMóda

Trenčkot: Jak a s čím ho nosit na podzim 2023

Trenčkot: Jak a s čím ho nosit na podzim 2023

Podzimní počasí nám přináší různé rozmary. Rána jsou již chladná. Odpoledne vysvitne sluníčko, občas se objeví nějaká ta přeháňka. Všem nástrahám podzimu odolá trenčkot.

Něco málo z historie tohoto kousku šatníku

Tento kousek oděvu provází lidstvo více jak 100 let. Na prvopočátku představoval základní výbavu každého vojáka. Jeho primárním úkolem byla ochrana proti nepříznivému počasí. Také ukazoval armádní hodnost svého majitele. Na nárameníky, které jsou umístěné na ramenou, se připevňovala hodnost nebo insignie.

Charakteristické znaky

Mezi ty patří nepromokavé materiály, ze kterých je vyrobený. Je opatřený výložkami na ramenou, dvojřadým zapínáním a doplněný o pásek. Délka trenčkotu končí nad koleny. Má nižší límec. V současné době se jedná o stylový kousek šatníku, který rozhodně nechybí ve skříni žádné velké hvězdy.

V jakém stylu jej nosit?

Vzhledem k tomu, že jsou k dostání různé barevné varianty i různé délky, dá se nosit různými způsoby. Můžete jej obléci do práce, do divadla, na nákupy nebo třeba jen na procházku.

Kvalitní a neotřelý materiál přímo zve k tomu, abyste jej nosili ležérně. Opasek si zavažte do zadní části. Díky tomu dokonale vytvarujete pas. Rozepněte si knoflíky a vykasejte rukávy. Také si jej oblékněte na rifle nebo elegantní šaty. Můžete jej nosit jako šaty, s opaskem uvázaným kolem těla.

Trenčkot můžete kombinovat s různými styly:

  • Elegance s oblekem či společenskými šaty – navodí tak velmi formální a profesionální vzhled. Musí být delší, než šaty.
  • Ležérně s riflemi nebo riflovou sukní – přesto budete stále elegantní.
  • Kalhoty a košile – ležérní a přesto profesionální vzhled.
  • Sportovní styl – oblékněte trenčkot přes mikinu s kapucí.
  • Může být i oversize – je to IN.
  • Luxusně – s hedvábnými kalhotami opatřenými širokými nohavicemi.
  • Jednoduše – s kalhotami a tričkem.

A co barvy?

Jste odvážná? Pak si pořiďte trenčkot v červené barvě. Nebo vyzkoušejte růžovou, žlutou, fialovou nebo třeba zelenou. Chcete do šatníku vnést více barev, ale máte z nich obavy? Pak vyzkoušejte pastelové barevné tóny, barvy neutrální nebo jemné vzory. Minimalistickou a elegantní barvu představuje tmavě modrá. Ta se hodí téměř k jakémukoli stylu oblékání.