Krása a módaVlasy

Technologický postup stříhání vlasů: jak si v roce 2023 doma změnit účes?

Technologický postup stříhání vlasů: jak si v roce 2023 doma změnit účes?

Možná vás napadá otázka, k čemu je vlastně dobré znát technologický postup stříhání vlasů. Pokud navštěvujete pravidelně kadeřnictví, patrně pro vás není tato informace nezbytná. Jestliže ovšem stříháte sebe nebo své blízké čas od času doma, je dobré to dělat správně. Vyhnete se tak zbytečným chybám, kterých byste se jinak mohli snadno dopustit.

Potřebné pomůcky

Na pomoc si vezměte dostatečně kvalitní náčiní. Tupé nůžky a nevhodný hřeben vám k nádhernému účesu nepomohou. Pro úpravu mužských či krátkých ženských účesů se hodí zastřihovací strojky s nástavci. Například jednoduchý strojek s nástavci Braun MGK 3321 vám bohatě postačí a zaplatíte za něj pouze okolo sedmi stovek. Najdete pochopitelně varianty výrazně levnější i dražší, pro začátek však vyšší investici dělat nemusíte.

Ačkoli muži si vystačí se strojkem, dlouhovlasé ženy musí bezpodmínečně sáhnout po nůžkách. Použitelné jsou ostré krejčovské nůžky, lepších výsledků bez poničených konečků dosáhnete pomocí nůžek kadeřnických. Ty obyčejné, které vám zcela postačí, pořídíte zhruba za dvě stovky. Nejedná se tedy o žádnou přehnanou investici.

Technologický postup stříhání vlasů

Když už máme nachystané všechno potřebné, nezbývá nám než si říct, jaký je správný postup. Jestliže potřebujete zkrátit mužský účes o něco více, začněte nůžkami a jednoduše sestřihněte příliš dlouhé prameny „nahrubo“. Poté si vezměte na pomoc strojem a nastavte jej na krátkou délku. Začněte vzadu u krku a postupujte směrem nahoru. Čím výš se dostanete, tím delší nástavec zvolte. Docílíte tak vrstveného střihu, který při zvládnutí techniky působí velmi profesionálně.

U žen je postup o něco složitější. Může za to i obrovská variabilita dámských účesů. Vždy se držte pravidla, že méně je více a se střiháním buďte opatrné. Zkusit můžete stříhání pomocí culíku. Vlasy jednoduše sčešte v předklonu dopředu, stáhněte je gumičkou uprostřed čela a konec ustřihněte. Vznikne vám hezký efektní účes, který je navíc za minutku hotový.