Recenze

Sladkosti z Lidlu: jak si stojí v roce 2023?

Sladkosti z Lidlu: jak si stojí v roce 2023?

V Lidlu najdete neskutečný výběr sladkostí, díky čemuž si přijde na své prakticky každý. Od těch, kteří nakupují především s ohledem na cenu, až po ty, jimž jde hlavně o kvalitu. V prodejnách Lidl pořídíte jak produkty známých značek, tak i jejich privátní výrobky. Některé sladkosti si skutečně zaslouží vaši pozornost, zatímco u jiných uděláte lépe, pokud upřednostníte originál.

Nejlepší sladkosti z Lidlu

Lidl je naprosto bezkonkurenční v nabídce čokolád. Vždy si můžete vybrat mezi desítkami různých druhů od těch obyčejnějších až po druhy, které se perfektně hodí k obdarování druhých. Mají velmi pěkné složení, chutnají skvěle a oproti konkurenci vás vyjdou jen na zlomek ceny. Skvělé jsou také sušenky Biscino. Jedná se o jednoduchou sušenku se silnou vrstvou čokolády. Můžete si vybrat z mléčné a hořké varianty a věřte, že jakmile jednu ochutnáte, nebudete chtít přestat.

Levnější varianty známých značek

Pamatujte ale, že Lidl napodobuje originály, čímž potenciálně poškozuje jiné výrobce. Pokud jste například milovníkem sušenek Oreo, v regálech Lidlu najdete o mnoho levnější a velmi podobné sušenky Neo. Totéž platí i o dalších sladkostech, které jsme pro větší přehlednost vypsali do tabulky. Většina těchto napodobenin jde poměrně dobře rozeznat od své předlohy, a pokud chcete pocítit chuť originálu, musíte si jej také koupit.

Lidl variantaOriginál
NeoOreo
SpekulatiusLotus
Carré SondeyManner
VilmaMila
ApeninkyHoralky
Milk BreakKinder mléčný řez
KoletkaFidorka

Nutno ovšem podotknout, že napodobování známých sladkostí rozhodně není pouze nešvar Lidlu. S podobnou praxí se setkáváme i v dalších prodejnách (například v Penny). Sladkosti z Lidlu ale bývají o něco známější než jiné podobné produkty, a proto se nich víc hovoří. Jaké jsou vaše neoblíbenější sladkosti z Lidlu?