Vlasy

Skandinávská bílá barva na vlasy: Trendy barva roku 2023

Skandinávská bílá barva na vlasy: Trendy barva roku 2023

Skandinávská bílá blond je trendy barva. Co je pro ni specifické a kdo si ji může dovolit? Jakým způsobem ji nosit?

Co je skandinávská bílá blond

Co je skandinávská bílá blond? Pro příklad bychom se mohli podívat na hlavy některých slavných. Tuto barvu už si vyzkoušely třeba Jennifer Lawrence, Lady Gaga, Rita Ora, Cara Delevingne nebo Karlie Kloss.

Skandinávská bílá působí, jako by opravdu dorazila až ze samotného severu, nazývá se proto někdy také přímo severská blond. Řadí se do studeného spektra barev. Jde o velmi světlou blond, která přechází právě až do bílé.

Mnoho společného má s platinovou blond. Technicky vzato se jedná o odstín z rodiny právě platinových barev. Zachovává si dokonale čistý vzhled. Výsledný odstín působí mimořádně svěže a zářivě.

Skandinávská blond ale umí být na rozdíl od platinové, která je jednoznačně typická svými stříbřitými odlesky, mnohem přizpůsobivější. Sama o sobě je sice určena hlavně pro ženy se studeným podtónem pleti, ale lze ji mírně posunout, aby byla lichotivější i pro teplou část spektra. Pak je více krémová a blíží se máslové blond.

V čem tkví nevýhody skandinávské bílé blond

Podobně jako další odstíny má ale i své specifické neduhy. Ty obdobné jako u platiny. A jsou konkrétně dva:

  • skandinávská blond je drahá
  • skandinávskou blond byste neměla chtít vytvářet sama

Pokud chcete této barvy docílit, neobejdete se bez zesvětlení. A přestože na vás budou vyzývavě hledět nejrůznější skandinávské blond i v drogerii, odborníci varují, že byste se do realizace této barvy na své kštici nikdy sama pouštět neměla.

Kadeřník ví, co si k vašim vlasům může dovolit. Pokud vám oznámí, že napoprvé s nimi takto světlého odstínu dosáhnout nelze, pořiďte se jeho rozhodnutí. Jediné sezení pro adekvátní zesvětlení může stačit majitelkám původní tmavé blond.

Se skandinávskou bílou blond musíte počítat s časovou i finanční náročností. A to jak z hlediska dosažení takového odstínu, tak také kvůli údržbě. Doma se určitě neobejdete bez fialového šamponu.