Krása a módaMóda

Šaty na pohovor: Tyto 4 rady vám pomohou s výběrem

Šaty na pohovor: Tyto 4 rady vám pomohou s výběrem

A je to tady! Čeká vás pohovor na vaši vysněnou pracovní pozici. Hlavou se vám pravděpodobně honí mnoho různých myšlenek a v krvi vám začíná stoupat hladina kortizolu (=stresového hormonu). Největším otazníkem však není, co budeme říkat (to přece jen samo vyplyne ze situace), nýbrž co si oblečeme! Jaké šaty tedy na pohovor zvolit a čemu se raději vyhnout?

Záleží na typu pracovní pozice

Ze všeho nejdříve si v hlavě ujasněte, o kterou pracovní pozici se ucházíte, protože dle toho budete vycházet i při volbě svých šatů k pracovnímu pohovoru. Proč?

Pokud se ucházíte o místo manažerky nebo ředitelky, měla byste zvolit opravdu velmi elegantní model šatů, zatímco na pozici asistentky prodeje nebo uklízečku můžete zvolit ležérnější model. Naštěstí pro nás všechny však existuje malá klička a zlatá střední cesta mezi oběma těmito protipóly a říká se jí tzv. nedbalá elegance.

Vítězem je nedbalá elegance

Základem nedbalé elegance je vypadat elegantně a zároveň nenuceně. Mělo by to vypadat, že jste se sice oblékla elegantně, ale nijak extra jste nad tím nepřemýšlela a přesto vám to vše tak sedne i sluší zároveň.

Typickým příkladem jsou elegantní šaty po kolena doplněné trendy koženým opaskem nebo úzké pouzdrové šaty s ležérně přehozeným oversized blejzrem přes ramena.

Šaty po kolena, silonky dle situace

Vždy si na pohovor oblékněte šaty v délce po kolena (mohou končit těsně nad koleny). Na pohovoru zapomeňte na existenci mini šatů nebo naopak maxi plážových šatů.

Pokud váháte nad tím, zda si obléct silonky nebo ne, orientujte se podle aktuálního ročního období. Na velmi vysoké pracovní pozice však doporučujeme obléct si tělové silonky i v teplém počasí, protože se od vás očekává formálnost.

Hlavně vyžehleno!

Na konec je důležité si říct, že v případě vhodných a pomačkaných šatů neuděláte dobrý dojem ani kdybyste prosily. Nezapomeňte proto před každým pohovorem uchopit do rukou žehličku a začít kouzlit! Přejeme vám hodně štěstí.