Krása a módaVlasy

Prostříhané dlouhé vlasy: 2 důvody, proč si nechat vlasy prostříhat

Prostříhané dlouhé vlasy: 2 důvody, proč si nechat vlasy prostříhat

Pokud máte dlouhé a ještě k tomu husté vlasy, určitě nám dáte za pravdu, že nosit takovou váhu není vždycky úplně legrace. Dlouhé vlasy jsou sice ozdobou, na kterou mnoho žen nedá dopustit (ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy), ale starat se o ně je poměrně náročné. Prostříhané dlouhé vlasy pro vás mohou být jedině přínosem.

Co je prostříhání vlasů?

Mnoho lidí si prostříhání vlasů plete se stříháním. Jde ale o dva odlišné kadeřnické zásahy. Zatímco klasické stříhání vlasy zkracuje, prostříhání je tzv. provzdušní. K prostříhání se používají speciální nůžky, prostříhávají se vlasy od druhé poloviny dolů.

2 důvody, proč vám prostříhané dlouhé vlasy prospějí

Máte dlouhé vlasy? A ještě k tomu husté? Kamarádky vám je závidí, ale vy víte, že starat se o ně dá docela práci? Nemluvě o tom, že dlouhé a husté vlasy jsou i poměrně těžké. Proto doporučujeme nechat si vlasy prostříhat.

  • Budete mít pocit, že máte „lehčí“ hlavu
  • Oživíte svůj účes

Když si necháte vlasy pouze prostříhat, nemusíte se hned loučit se svou délkou vlasů. Ano, i prostříhání je může lehce zkrátit – rozhodně ale ne nijak radikálně. O prostříhání budeme mít pocit, že máte tzv. lehčí hlavu, protože vlasy ztratí na objemu.

Kromě toho, že prostříhané dlouhé vlasy uleví celé hlavě, poslouží i pro oživení vašeho účesu. Prostříhané vlasy jsou takové živé, svěží a zkrátka šmrncovní. U prostříhání se totiž vlasy sestříhají kaskádovitě – budou ostříhané v různých délkách, což na pohled vypadá velmi zajímavě.

Kdo by si neměl vlasy prostříhat?

Prostříhané dlouhé vlasy jsou ideální pro ženy s hustými vlasy, kterým rozhodně nechybí objem. Naopak prostříhání nelze doporučit ženám, které mají vlasy jemnější a tzv. mají jen pár chlupů na hlavě.