Krása a módaNehty

Přirozené gelové nehty: tipy a triky na dokonalou manikúru

Přirozené gelové nehty: tipy a triky na dokonalou manikúru

Dokonalý elegantní outfit vyžaduje také dokonalou elegantní manikúru a nic není tak vhodné jako upravené, ale přirozeně vypadají nehty. S každým výrazným odstínem riskujete, že nebude v kombinaci s barvou vašeho oblečení působit dobře. Toto riziko vám však u přirozeně vyhlížejících nehtů nehrozí.

Výhodou navíc, že si přirozené gelové nehty snadno vytvoříte i doma. Oproti jiným tvarům mají tu výhodu, že je není potřeba „stavět“, ale vystačíte si pouze s vlastním nehtem coby podkladem.

Jak na přirozené gelové nehty

Přirozené gelové nehty vytvoříte, pokud si správně zvolíte barvu a tvar. Vycházejte ze svých přírodních nehtů. Obecně je za přirozený tvar pokládán kulatý tvar, který právě vychází z tvaru přírodních nehtů. Čili je-li vaším cílem dosáhnout přirozeného efektu, pak je kulatý tvar pro vás tou ideální volbou.

Kromě tvaru záleží také na délce. Přestože i přírodní nehty mohou dorůstat do relativně velkých délek, je vhodné zvolit spíš kratší nehty. Důvod je přitom jednoduchý. Gelové nehty vám při správné aplikaci mohou vydržet i déle než měsíc, a proto i ty, které byly na počátku velmi krátké poporostou přinejmenším o jeden milimetr. A jeden milimetr není v délce nehtů právě zanedbatelný.

Jaké odstíny zvolit?

Pokud máte nehty upravené do krátkého kulatého tvaru, přijde na řadu i volba odstínu. Ten by se měl co možná nejvíc přibližovat vašim přírodním nehtům. Čili všechny červené, vínové, modré, oranžové či zelené barvy nechte stranou a vyhněte se dokonce i většině jinak poměrně umírněný pastelových tónů.

Sáhněte například do široké nabídky značky NANI Nails, kde najdete mnoho nude odstínů jako je Lady Sheriff. Nebo vyzkoušejte „zelenou“ variantu se značkou green flash a jejich odstíny Hortencia, Shell Beige či Dune.