Krása a módaVlasy

Polokrátké účesy pro starší ženy: Tipy na rok 2023

Polokrátké účesy pro starší ženy: Tipy na rok 2023

Moderní účesy se hodí prakticky pro všechny generace mužů i žen, jelikož pomáhají lépe sladit vlasy s obličejem a vytvořit žádoucí svěží či klasický vzhled. Starší ženy se většinou orientují na praktické řešení účesů, které nevyžaduje náročnou péči či každodenní úpravy, a přitom vypadá vždy dobře. Právě takové jsou i polokrátké účesy, které jsou určeny pro ženy vyššího a věku, a které lze velmi dobře oživit barevnými odstíny nejen v šedé, které jim vlasům dodají hloubku či dojem hustoty.

Jaké účesy volit v pokročilejším věku

Dámy v pokročilejším věku obecně upřednostňují účesy, které jsou kratší – jen velmi málo z nich holduje opravdu dlouhým vlasům a obvykle se jedná o ženy, které velmi dlouhý účes nosily celý život. I většina z nich však časem přejde na jednoduchý kratší účes se snadnou údržbou. Delší vlasy obvykle volí ženy s kulatým nebo hranatým obličejem, kratší objemný pak ženy s obličejem srdcovitým nebo podlouhlým. Pro pravidelný tvar tváře se pak spíše hodí opravdu krátké účesy, podlouhlá obdélníkový či srdcovitý obličej je výhodnější kombinovat právě s polokrátkými vlasy. V letošním roce jsou trendy následující varianty.

Krátké mikádo

Tento účes může ale nemusí být doplněn ofinou, záleží především na tom, jak jej potřebujete tvarovat (ačkoliv standardně se v tomto případě aplikuje klasická kratší rovná ofina). Delší mikádo patří mezi klasické střihy, jež zakulacují spíše vertikálně tvarovaný obličej a je možné si u nich velmi dobře pohrát s objemem. Ten lze dosáhnout zajímavým melírováním nebo volbou kontrastní barvy k odstínu pleti.

Kudrnaté nebo kaskádovité mikádo

V tomto případě se jedná o něco kratší mikádový sestřih, který vytváří objem postupným sestříháním a posouvá tak zaoblení do vyšší úrovně. Ideální je tedy pro tvar obličeje s výraznou spodní částí, kterou objemově vyvažuje. I v tomto případě je možné dosáhnout zajímavých výsledků při práci s odstíny a melírem, samotný sestřih je možné doplnit jak rovnou, tak boční ofinou, nebo lze ofinu naopak začesávat.

Trendy krátký účes

Velmi oblíbenou variantou účesu starších žen je trendy krátký účes, tedy zastřižení všech vlasů na shodnou délku kolem sedmi centimetrů. Účes je velmi praktický a standardně doplňovaný ofinou, velmi dobře se kombinuje s šedými odstíny.