Krása a módaMóda

Podzimní vesty pro seniorky: jaké jsou IN v roce 2023?

Podzimní vesty pro seniorky: jaké jsou IN v roce 2023?

Starší dámy obvykle rády nosí nejrůznější pletené svetříky a vestičky. Tyto kousky zahřejí a letos jsou dokonce i trendy. Konkrétně pletené vesty se nosily hlavně v 90. letech minulém století a letos se do módy zase vrací. Ukážeme vám, jak a s čím je můžete nosit.

Pletené vesty a jejich typy

Pletené vesty jsou k dostání v mnoha různých provedeních. Oblíbené jsou jak ty jednobarevné, tak ty klasické vzorované. Seženete vesty s výstřihem do písmene V, vesty ke krku i vesty s límečkem. V neposlední řadě se prodávají vesty oversized.

Starší dámy mají obvykle tu výhodou, že samy umí plést či háčkovat. Nic jim tedy nebrání v tom, aby si vyrobily vestu přesně podle svých představ.

S čím pletenou vestu kombinovat

Pletenou vestu oblékněte na bílou (případně barevnou košili) a je to. Tahle klasika se nosila v 90. letech a nosí se i teď. Pro podzimní období je tato varianta přímo ideální.

Pokud elegantním košilím zrovna nefandíte, můžete si pod vestu vzít i basic bílé tričko s krátkým či dlouhým rukávem. Vestu samozřejmě lze obléknout i na holé tělo. Tato varianta však není zrovna ideální pro chladné podzimní dny.

Vestu můžete nosit v kombinaci s kalhotami, ale dobře se kombinuje i s dlouhou sukní.

Tip pro vás: Vzorovanou vestu vždy kombinujte s jednoduššími jednobarevnými kousky. Naopak k jednobarevné vestě si můžete obléci i oblečení se vzorem.

Dlouhá pletená vesta

Klasické krátké vesty jsou okoukané, my doporučujeme vyzkoušet vestu dlouhou. Tu lze obléknout k upnutým kalhotám, případně ji můžete v oblasti pasu přepásat páskem. Výhodou této vesty je, že vám pomůže zakrýt případné nedostatky v oblasti bříška, zadečku a stehen.