Krása a módaMóda

Podzimní vesta pro starší dámy: Jak a s čím ji nosit?

Podzimní vesta pro starší dámy: Jak a s čím ji nosit?

Vesta je skvělým kouskem oblečení, který využijete především na podzim. Výborně se vrství, hřeje a letos je obzvláště trendy. Nosí se jak vesty pletené, tak vesty prošívané. Velice oblíbená je také prodloužená délka vest.

Retro pletená vesta

Do módy se vrací klasické pletené vestičky. Kombinovat je můžete s košilí nebo třeba s basic tričkem s dlouhým rukávem. No nohy oblečte kalhoty nebo dlouhou sukni. Pozor, vzorované vestičky kombinujte spíše s jednoduchými kousky oblečení a naopak.

Máte chuť vyzkoušet dlouhou pletenou vestu? Můžete. Dobře budete vypadat s upnutými kalhotami nebo s džínami, případně i s legínami. V případě potřeby ji můžete v oblasti pasu přepásat páskem.

Prošívané vestičky

V teplejších podzimních dnech oblékněte prošívanou vestu. Pokud si pod ni vezmete vlněný svetr nebo rolák, zima vám určitě nebude. Patříte-li mezi zmrzlíky, nebojte si vestičku obléknout pod kabát, případně i přes kabát (v tomto případě to ale asi bude chtít oversized vestu). Investovat rozhodně doporučujeme do kvalitní vesty s peřím, která opravdu zahřeje.

Tip pro vás: Jsou-li na vás prošívané vesty málo elegantní, podívejte se po takových, které mají kožený vzhled. Působí uhlazenějším a sofistikovanějším dojmem.

Tipy na několik trendy outfitů

  • K dlouhé prošívané vestě oblékněte úpletové šaty. Outfit doplňte kozačkami.
  • Oblečte prošívanou vestu k roláku, midisukni a kovbojským koženým botám.
  • Potřebujete-li zvýraznit pas, pořiďte si vestu, která má v pase stahování nebo takovou, jejíž součástí je pásek. Vestu oblékněte k širokým kalhotám nebo k džínám s širokými nohavicemi. Na nohy obujte tenisky.
  • Kombinujte prošívanou vestou s šálou nebo velkým šátkem. Na hlavu nasaďte klobouk.