KrásaKrása a módaVlasy

Podzimní účesy a barvy vlasů: Inspirace pro nový vzhled!

Podzimní účesy a barvy vlasů: Inspirace pro nový vzhled!

Podzim je ve znamení změn v přírodě, šatníku, ale i naší vizáži. Pokud už nějakou dobu přemýšlíte nad novým účesem či barvou, tak právě nyní je nejvhodnější doba. Nechte se inspirovat našimi tipy. Na své si přijdou majitelky dlouhých i krátkých kadeří, blondýnky, ale i brunetky.

Ve jménu vrstev

Dejte sbohem tupým střihům a přívítejte tento podzim vrstvení na sto způsobů. Nejvýraznějším vrstveným trendem je motýlí střih ve stylu supermodelek z 90. let. Pokud se vám líbí účes božské Cindy Crawford, nebojte se motýlí střih vyzkoušet. Orámování obličeje je univerzálně lichotivé a vrstvy dodají tvar dokonce i jemným a zplihlým vlasům. Střih je populární, jak v dlouhé, tak i v kratší verzi.

Trend Birkin ofiny

Chladný větřík přivane každou podzimní sezónu nový trend v úpravě ofiny. A letos je to ofina podle ikonické herečky a zpěvačky Jane Birkin, které během své kariéry obohatila svět o řadu módních trendů. Jedná se o delší ofinu splývající na obočí.

Texturovaný lob

Lob čili dlouhý bob nyní dostává další rozměr. Texturovaný střih nabízí svěží, mladistvý vzhled  a vnáší hravý pohyb do středně dlouhých vlasů. Hodí se pro většinu typů obličejů a obzvláště lichotí hranatým a kulatým tvarům.

Střapatý pixie

Pro milovnice extra krátké kštice nabízí podzim 2023 střapatý pixie střih. Hravý a roztomile skřítkovský účes vám dodá moderní vzhled a přitom je téměř bezúdržbový.

Něžná Barbie, teplé tóny i temná kráska

A jak je to s barvami? Podzimní paleta se každoročně odráží i v popularitě barev vlasů. Jakmile se ochladí, blondýnky proto obvykle tíhnou k tmavším odstínům. Letos je ale vše jinak. Barbiecore trend rozhodně s létem nevymizel a bude ještě dlouho prosvětlovat temné podzimní dny. Vsaďte proto na plavou, výběr máte široký – klasický Barbie odstín, bambi blond, krémovou nebo plavou s nádechem růžové.

Kromě toho je v kurzu hluboká, temná hnědá s o dva až tři odstíny světlejšími délkami. Chybou ale nejsou ani typicky podzimní měděné či kaštanové tóny, které působí velmi svěže a mladistvě. Pokud ani to vás nenadchlo, zkuste hřejivý teplý karamel, espresso brunetku nebo ambrové a růžové kreace.