Krása a módaVlasy

Podrosty vlasů: 5 tipů, jak je zkrotit

Podrosty vlasů: 5 tipů, jak je zkrotit

Podrosty jsou malé vlásky, které se objevují po celém obvodu hlavy, které nikdy nedorostou do délky, tak jako ostatní vlasy. Máte problém s podrůstáním vlasů? Jste jak malé dítě neustále „rozchloupaná“ jak malé dítě a malé vlásky nejdou zkrotit? Máme pro vás několik tipů, které vám možná přijdou vhod.

  • Češte podrosty správným hřebenem
  • Lak na vlasy
  • Pomozte si vodou
  • Fénování studeným vzduchem
  • Styligový gel

Češte podrosty správným hřebenem

Malé podrůstající vlásky jsou náchylné na elektrizování, zacuchání, lámání a krepatění. Je tedy potřeba o ně pečovat jemnějším hřebenem než tím, který používáte na své běžné vlasy. Cílem by mělo být uhlazení za pomoci měkčího kartáčku. Zkuste tedy vlasy česat kartáčkem na zuby nebo čistým kartáčkem z řasenky. Tím je uhladíte a bude se s nimi lépe pracovat.

Lak na vlasy

Pokud vlasy ani po učesání měkkým kartáčkem nelze zkrotit, zkuste na kartáček nastříkat trochu laku na vlasy. Podrůstající vlásky dostanou texturu a bude se s nimi lépe pracovat. Při troše zručnosti a trpělivosti se vám pak vlasy podaří spojit s ostatními do ztracena.

Pomozte si vodou

Někdy je pro zkrocení podrůstajících vlásku dostačující obyčejná voda. Vlásky stačí namočit a učesat měkkým kartáčkem směrem dolů, aby neodstávaly.

Fénování studeným vzduchem

Podrůstající vlásky jsou velmi tenké a náchylné na poškození. Z tohoto důvodu je mokré můžete foukat směrem dolů jen za pomoci studeného vzduchu, aby tak netrčely.

Styligový gel

Jistě jste zaznamenali trend napomádovaných podrůstků v oblasti kolem čela. Jsou takto vytvářené různé obrazce nejčastěji ve formě kudrlinek, které jsou přilepeny na čele a nikde netrčí. Tento styl úpravy je obzvláště vhodný, pokud máte kudrnaté nebo velmi tvrdé vlasy.

Na podrůstky naneste stylingový krém nebo pastu s velkou tvrdosti a za pomoci kartáčku pramínky přilepte k čelu.