Krása a módaMóda

Pletené šaty na podzim: hit sezóny 2023 nebo přežitek minulosti?

Pletené šaty na podzim: hit sezóny 2023 nebo přežitek minulosti?

Pokud se ptáte, jestli se hodí pletené šaty na podzim, pak pro vás máme jedno jasné a rozhodné ANO! Pletené šaty na podzim jsou jako dělané. Vytvoříte s nimi mnoho dokonalých podzimních outfitů a budete za hvězdu za každých okolností.

Jak vybrat perfektní pletené šaty?

S pletenými šaty se v posledních týdnech roztrhl pytel. Seženete je za pár stovek i za několik tisíc. Proto vás jistě napadá, zda se do nich vyplatí investovat větší částky. Na to však nelze jednoznačně odpovědět. Všeobecně platí, že šaty z přírodních živočišných materiálů hřejí o mnoho víc než ty syntetické. To znamená, že pokud sáhnete po vlně, alpace či kašmíru, budete stále v teple. Zároveň tyto tkaniny mnohem lépe pracují s potem. Díky antibakteriálním účinkům je před dalším nošením můžete pouze nechat vyvětrat. Počítejte ale s tím, že si za tyto materiály připlatíte.

Pokud chcete kvalitní kousky, za které nedáte majlant, musíte do sekáčů. Nákupy z druhé ruky prospějí nejen vaší peněžence, ale také přírodě. Podívejte se například na platformu Vinted, kde si můžete vybírat z nepřeberného množství různých modelů.

S čím pletené šaty nakombinovat?

S čím ale nakombinovat pletené šaty na podzim? Vsaďte na lehčí kabátky nebo elegantní dlouhé vesty! K pleteným šatům si na podzim patrně neoblečete teplý zimní kabát. Bylo by vám zbytečné horko. Stačí pokud zvolíte lehčí podzimní kabátek, tenčí punčochy (cca 50 DEN) a nízké podzimní kozačky.

Skvěle také vypadají outfity, v nichž je kabát nahrazen dlouhou vestou klasického kabátového střihu. Zejména u teplejších šatů není často nutné vrstvit oblečení na rukou a vestička vám proto výborně poslouží. Pokud patříte mezi fanoušky kratších svršků, pak se nebojte zvolit ani koženou či koženkovou bundičku. K ní přidejte raději ještě teplou šálu ať netrpíte zimou!